Sziasztok! A fent emlitett monitor javításához szeretnék segitséget kérni.
Nemrég jutottam hozzá a készülékhez egy német lomosban. A hibajelenség,bekapcsolás után felvillan a no signal....... felirat 1-2 másodpercre majd eltünik,(ha gépen van a kép is látszik. Szétszerelés után beázés nyomait láttam a hátlapon és a panelokon is,kontakt hibát nem találtam. Panelokrol eltávolitottam a szenyeződétt összeraktam vagy 2-3 órahosszig tökéletesen müködött,utánna megint ugyan azt a hibát produkálta. Megint szétszerel, megint jó egy darabig .
Mi lehet a hiba?
Segitséget előre köszönöm!!!
Raktam fel pár fotót, sajna nem tul jó minőségüek(telóval készültek).
Az eggyik képen bejelöltem a 3db kondit amit cseréltem.
Sziasztok
Van egy Belinea 101901 (111922) típusú monitorom amim sajnálatos balesetet szenvedett , mégpedig úgy hogy leszakadt a vga kábel végéről a csatlakozó de olyan szerencsétlenül hogy nem tudom a színeket sem azonosítani hogy melyik hova volt kötve .
Ehhez kérnék segítséget nem-e tudja valaki hogy hogy van a helyes sorrend ,vagy esetleg nincs-e valakinek ehhez a típushoz egy elfekvő vga kábele.
Üdv
Köszönöm a segítséget mindenkinek sikerült a problémát megoldani !!
sziasztok
az elöbbi linkben ezt a tipusu panelt keresem vagyis ennek a panelnek a rajzát a tipus szerint Belinea 101705 111717
Mint látható hiányzik az egyik ic belölle igy kaptam a melettelevön nem lehet leolvasni az irást ezért szeretnék rajzor szerezni hozzá
További szép napot mindenkinek
Üdvözlet!
Segítséget,javaslatokat szeretnék kérni.
Hozzám került egy Belinea 1705 G1 típusú TFT monitor,ami a következő hibajelenséget mutatta.Több hónapos,folyamatos 24órás működést követően elsötétedett.Ez után bekapcsoláskor 2...3 másodpercre megjelent a fény,majd kialudtak a csövek.Próbálkoztam az inverter táp.szűrőkondenzátorának cseréjével,mert gyanús volt,azután a tápegység hasonló elkóit is cseréltem,ám a hiba fennmaradt.Az alatt a rövid idő alatt,míg működött hallani lehetett az inverter trafóból áthúzásra utaló hangot.Valóban átütött az egyik szekunder tekercs.Nos én újratekertem,mert kapni nem sikerült.Az áthúzás megszűnt ugyan,de a hibajelenség az maradt.Azóta pihen a monitor a polcon,igyekszik átvenni a műhelyszagot.Még nem adtam fel a javítási kísérleteket és ezzel kapcsolatban várnám a nálam jóval tapasztaltabb szakemberek segítségét,javaslatait!
Előre is köszönöm! :help: