Tisztelt Mesterek!
Adott a fenti monitor, aminek a sormérete az elvártnak kb. 60%-a (már karakteres üzemmódban is). A kép egyébként tökéletes, E/W torzítás nem látható. A soreltérítésben a forrasztásokat átnéztem, C411-et (sorvég tranzisztor kollektor-köre) jónak mérem, szemmel nem látom hibásnak/púposnak. Merre induljak?
rajz:
http://elektrotanya.com/belinea_103085-artno_103085.pdf/download.html
Minden segítséget szívesen veszek!
Üdv:
Gyula
Szerk: A hibát R413 (750k) ellenállás szakadása okozta. Részletesebben lásd lejjebb.
Üdv:
Gyula
Nekem olyan gondom van hogy az adott monitorbol ki vannak széve a csavarok,de mégsem akkar a doboz szétjönni. Valami kis titka lehet,de ezt sajnos nem tudom. Ha valaki tudja akkor árulja már el nekem is. Köszönöm.
Üdv Kollegák.
A fenti monitorral a következő a problémám. Bekapcsolás után a kép pár másodpercel eltünt. Ezt az inverter javításával sikerült kiküszöbölni, most a kép teljesen jó.
A probléma az OSD-vel van, ha megnyomom a menü gombot, akkor az OSD menü úgy jelenik meg mintha visszintesen a sorok szét lennének csúszva.
Kérem, aki tud, adjon tanácsot, hogy mi lehet az oka?!
Ez a modell Belinea 10 19 10 (11 19 08)
Kép rendben kezdődik a második, majd leáll
(Fény kialszik és a teljesítmény).
Előre is köszönöm a segítséget!