Sziasztok
Van egy Belinea 101901 (111922) típusú monitorom amim sajnálatos balesetet szenvedett , mégpedig úgy hogy leszakadt a vga kábel végéről a csatlakozó de olyan szerencsétlenül hogy nem tudom a színeket sem azonosítani hogy melyik hova volt kötve .
Ehhez kérnék segítséget nem-e tudja valaki hogy hogy van a helyes sorrend ,vagy esetleg nincs-e valakinek ehhez a típushoz egy elfekvő vga kábele.
Üdv
Köszönöm a segítséget mindenkinek sikerült a problémát megoldani !!
Üdv Mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni egy Belinea 101750 17" LCD monitor (lásd kép1, kép2) megjavításában. Alkatrészek keresztbe cserélgetésével sikerült a hibát beazonosítani, miszerint a hyundai L70D/P vezérlő panelen (lásd kép3) lévő 44 lábú eprom (?, lásd kép4) sérült meg. Ezt az alkatrészt kicserélve, a monitor kifogástalanul működik.
Ezért olyanok segítségét kérem akik tudnának egy másolatot (klónt) készíteni a hibátlan darabról. Vagy olyan monitorbontókét, akiknek van egy felesleges totálkáros (lcd panel, tápegység, burkolat, vezérlőIC, stb) hibás belinea 101750 ( ameriakai szám: 111732) monitorjuk.
A képek itt találhatók:
https://picasaweb.google.com/115161773230153090551/Belinea101750?authkey=Gv1sRgCKXI7_Htzuv9jwE
Tisztelt Kollégák!
A fenti monitor javításához szeretném kérni a segítségeteket.
Ehhez a típushoz nem sikerült rajzot szereznem, de 101910-hez itt a tanyán van. Lehet, hogy teljesen meg is egyeznek, az a rész legalábbis megegyezik, amivel gondom van.
A hibajelenség: a készenléti LED nem világít, semmi életjelet nem ad a készülék. A 12V táp rendesen megvan, viszont az 5V helyett csak 2V körüli fesz. van. Ha nincs terhelve az 5V-ot előállító áramkör (ez már nem a táp-inverter panelen van, hanem a scaleren), pl. ha kiveszem az L33-at, akkor megvan az 5V. Terhelve viszont (akár műterheléssel) az említett 2V körülre esik. Elkók rendben, szakadt, vagy nyúlott ellenállást nem találtam, mérve a Q17 is jó. Elvileg marad az U21 és a Q13. Nem találkozott-e véletlen valaki ilyen hibával ennél a monitornál? Vagy szerintetek a leírtak alapján mi lehet a baj? Tulajdonképpen megrendelhetném mindkét alkatrészt, de egyrészt, ha jól néztem, egyiket a HQ-tól, másikat a Sinitől tudnám rendelni, másrészt nem vagyok egészen biztos benne, hogy ezek közül rossz valamelyik. Főleg azért, mert ahogy írtam, terhelés nélkül jó az 5V.
Ha valakinek van tapasztalata, ötlete, kérem, írja meg.
Előre is köszönöm.
Imre
Sziasztok! A fent emlitett monitor javításához szeretnék segitséget kérni.
Nemrég jutottam hozzá a készülékhez egy német lomosban. A hibajelenség,bekapcsolás után felvillan a no signal....... felirat 1-2 másodpercre majd eltünik,(ha gépen van a kép is látszik. Szétszerelés után beázés nyomait láttam a hátlapon és a panelokon is,kontakt hibát nem találtam. Panelokrol eltávolitottam a szenyeződétt összeraktam vagy 2-3 órahosszig tökéletesen müködött,utánna megint ugyan azt a hibát produkálta. Megint szétszerel, megint jó egy darabig .
Mi lehet a hiba?
Segitséget előre köszönöm!!!
Raktam fel pár fotót, sajna nem tul jó minőségüek(telóval készültek).
Az eggyik képen bejelöltem a 3db kondit amit cseréltem.