A legutolsó Videoton csöves rádiót az RA 3101-et elkezdtem feléleszteni. A törékeny műanyagalkatrészeket kicseréltem a hullámváltóban de félő hogy csuszkák nem ugyanúgy kerültek vissza. Keresek kapcsolási rajzot. BUÉK!
üdv: fenti típusú tuner kissé hiányos, valakinél már járt a készülék visszahangolásra, nincs benne az oszcillátor és modulátor tekercs. Próbáltam a szokásos 3 menet-5 menet (4menet-6 menet)megoldással, nem igazán jó.
A tekercsméreteket jó lenne tudni, hátha valakinél van otthon, csak az alját kell lecsavarozni.
Varicap hangolású,rajzot nem találtam róla.A tranzisztorok 2SC535 és 2SC930.
A sávszélesség beállítható, de a modulátort nem tudom rendesen beállítani.
Az FM-kf IC LA 1231, a MPX LA 3350.
Bálint
Sziasztok
Van egy HITACHI FT-M1 / HA-M1 SM készülékem ami kb 10 évet pihent a szekrényem alján. Amikor elraktam még működött, de a napokban kivittem a telekre, hogy szóljon ott valami, de a tuner részével valami nem stimmel, mert halott az a része. Csak a tuner része az ami nem működik és ebben szeretném kérni a segítségeteket, hogy kb hol keressem a hibát.
Üdv.
Tibi
OPU 24.36 lézer helyettesíthető-e mással, vagy honnan szerezzek elfogadható árban? Tascam CD-RW5000 íróba való. Köszi.