JVC SP-PWA9 tipusú erősítőhöz keresek kapcsolási rajzot, a hiba jelenség: nem szól!
Az erősítő bonyolultsága miatt elég nehézkes lenne javítani rajz nélkül, ha netán valakinek megvan és át tudná küldeni , megköszönném! Az erősítőhöz tartozik egy DVD lejátszó is, tipusa:XV-THA9R
Sziasztok!
Soha életemben nem terveztem magamtól hangfrekvenciás erősítőt, de már néhány cikk/könyv megfordult a kezemben ami ezekkel foglalkozott. Azt tudom, hogy milyen megfontolásokkal alakítják ki a különböző fokozatokat az erősítőkben, ám a leírásokban mindig a végére hagyják a teljesítmény fokozatot és állandóan elsikkad az emitter ellenállások kérdése, sose láttam magyarázatot, hogy az adott erősítőben miért pont akkora az emitter ellenállás értéke (a teljesítményt értem). Én szerencsés tulajdonosának mondhatom magam egy (azaz két) ilyen hangfal-erősítőnek (http://elektrotanya.com/grundig_aktiv-box_40_50_sm.pdf/download.html) ebben pl. egyáltalán nincsenek is emitter ellenállások mégsem tapasztaltam, hogy bármi gond lenne a hangjával. Tehát miért jó az erősítőben az emitter ellenállás egyáltalán, azt leszámítva, hogy zárlat védelemnek használják a rajta eső feszültséget.
Sziasztok!
Egy Dynacord A 2002-es erősítőt hoztak be, mindkét csatorna halk, torz, az egyik jobban, a másik kevésbé. Sajnos rajz nincs hozzá, de a "vak tyúk is talál szemet" módszerrel azért próbálkoztam, és azt tapasztaltam, hogy az erősítő paneleken van egy csatlakozó, amire egy-egy árnyékolt vezeték jön. Ha ezt lebontom, szépen, tisztán szól mindkét végfok, és az eddigi kb. 10% helyett szinte maximálisan ki lehet vezérelni. Ezek az árny. vezetékek a fényképen látható, tollal mutatott, valami betonkemény anyaggal leragasztott valamibe csatlakoznak, amiket addig nem merek szétbontani, amíg nem tudom, mi az, és tényleg azok-e a hiba okozói. Ezek a hűtőbordára vannak ragasztva
Tudna valaki segíteni?
Köszönettel:
Attila
Sziasztok!
Van egy kis gondom Grundig aktiv box 50 típusú hangfalaimmal. A hangfal végfokai csak egy bizonyos szintű bemenőjelre kapcsolnak be, hogy feleslegesen ne fogyasszanak áramot, jel nélkül kb. 5 perc után kikapcsolnak (a két doboz meglehetősen jó együtt futással teszi ezt). Ez a szint normál körülmények között elegendően alacsony, de esténként én már csak nagyon halkan szeretek zenét hallgatni, ilyenkor rendszerint ki szoktak kapcsolni a hangfalak, ilyenkor állandóan játszani kell a hangerőszabályzással, mivel a bekapcsolási küszöbszint nagyobb, mint a benntartási szint. Ezt a problémát szeretném megoldani, mégpedig a bekapcsoló áramkör érzékenységének növelésével.
Kapcsolási rajz vonatkozó részlete
A fokozat bemenete a hangfal bemenő buffere (~egységnyi erősítés) után van közvetlenül, 9,5V DC előfeszítést kap. A probléma már régóta foglalkoztat és régen volt egy kósza ötletem, hogy a D2,D3 diódát kicserélem germániumra és a kisebb nyitófeszültség majd mindent megold, de ettől semmi nem lett jobb, csak rosszabb, mert a germánium dióda nagyobb visszárama miatt az egyik hangfal igen sűrűn kezdett kikapcsolgatni (és a bekapcsolási szint egy fikarcnyit sem csökkent)
Némi tanulmányozás után most arra jutottam, hogy valószínűleg az R32 (1MOhm) ellenállás csökkentésével lehetne a problémát orvosolni (esetleg R17, R18 változtatásával?), de megerősítést (vagy ellenérvet, illetve tanácsot) kérek, mert az áramkör szerelése amúgy elég nagy meló (nehéz hozzáférni), szóval ha még egyszer kiveszem, akkor szeretnék már biztosra menni.