Sziasztok.
A témában a zöldfülűnél is zöldfülűbb vagyok.
Szeretnék vásárolni egy,a címben szereplő szkópot.Meg szeretnék tanulni mérni vele.
Kérdésem az lenne hozzáértőktől,hogy érdemes -e megvásárolni a címben szereplő tipust.
Mennyire megbízható és mennyire javítható,ha netán nagyon benéznék valamit??
Illetve érdekelne egy-két link,ahol a használatával kapcsolatban tudnám nulla tudásomat gyarapítani.
Köszönöm szépen előre is a segítő hozzászólásokat.
Üdv:András.
Helló ! Az lenne a problémám, hogy le kellene tesztelnem egy digitális oszcilloszkópot (csak annyira, hogy megy-nem megy, illetve, hogy a négyszöggenerátora működik-e), de ahol tesztelném, ott csak az autó akkumulátora van. Nincs sehol a környéken 230V.
Kaptam kölcsönbe egy kis 100W-os szivargyújtós invertert, erről tesztelném a szkópot. A teljesítménye bőven elég egy ilyen próbához, nem is tervezem 10 percnél tovább nyúzni.
Kérdésem: nem fog-e problémát okozni a digitális oszcilloszkóp működésében az, hogy az inverter kimeneti feszültsége trapéz alakú (ún. módosított szinusz) ? Nem a tranziensekre gondolok, hanem arra, hogy a szkóp szünetmentes tápja rendesen fog-e működni, pont úgy fogja-e adni a villanyokat (és annyit is), amennyi a szkóp belső elektronikájának kell ? Nem fog-e szétdurranni a szkóp tápegysége ? Elvégre meg fog változni a kitöltési tényező, meg az alaktényező az eredeti szinuszhoz képest. A szkópban kapcsolóüzemű táp van és ez minden, amit tudni lehet róla.
Mégegyszer: digitális szkópról + az ő kapcsolóüzemű tápjáról van szó ! És egy trapéz inverterről.
Ja, a szkóp max. 18W-ot fogyaszt, de a szünetmentes tápja esetleg a bekapcsoláskor csinálhat egy áramlökést.
A kérdéseket azért tettem fel, mert sosem próbáltam még ilyet, a gépet tutira nem akarom tönkretenni és inverterekben egyáltalán nem vagyok büfé.
Köszi a válaszokat.
Üdvözlet!
Úgy látszik elkapott a ,,vegyük rossz oszcilloszkópot és én majd megjavítom'' betegség, mert még épphogy csak megjavítottam a 1567-es szkópot most vettem egy rossz 1568/2-t is... Még nem kaptam kézhez ezt se, viszont ennek van két fényes pont a képcsövén bekapcsolás után, tehát vagy a fűrész generátor, vagy az X eltérítése a rossz.
Tegyük fel, hogy sikerülne ezt is megjavítani. Szerintetek melyiket tartsam meg? Ez a 1567 sok szempontból nagyon tetszik nekem, csak az a baj vele, hogy az asztalomon a ,,munkatérből'' nem látok rá rendesen a szkópra, mert túlságosan kilóg. Ilyen szempontból a 1568/2 jobb, mert az sokkal rövidebb, viszont az csak 30MHz-es (jó, azt sem használnám ki jelenleg, de ki tudja mit hoz a jövő) viszont kettős idő alapja van, ami nagyobb rugalmasságot jelent, mint a 1567-es 10x kapcsolója. Illetve ki mit tud mondani arról, hogy mekkora eltérés van 1568/2 és /2A jelű gép között, átalakítható-e gazdaságosan a sima /2-es /2A-ra?
Sziasztok!
A fenti műszer manuálját vagy rajzát keresem a következő okból: kontakt javítás miatt szétszedtem a kapcsoló tárcsát és a legnagyobb óvatosság ellenére egy érintkező kiesett a tárcsából, de nem tudom, hogy melyik helyről :(
Még nagyítóval sem tudtam kideríteni, hogy honnan. A panelen megnéztem az érintkező íveket és mindenhol van ahol lennie kell érintkezőnek. Elképzelhető, hogy ez egy pótérintkező ?(bár kicsi az esélye)Köszi.