Van egy EKM YCSW csúszóhuzalos Wheatstone-hidam, ami nagyon megkopott a skálával került hozzám (a kép nem az enyémről készült). Ha valaki rendelkezik ilyennel, és megtenné, hogy leszedi a skáláját (2x3 csavar tartja) és beszkennelve a képet megosztaná velem, megköszönném.
lpcollector68
Sziasztok!
Egy digitális multimétert javítok.
A képeken látható 10 Mohmos (0.1%-os) preciziós ellenállás hibás többek között az előosztóban.
Vajon hol lehet ilyen vagy ehhez paramétereiben hasonló ellenállást beszerezni?
Várom az ötleteiteket.
Üdv.: Kumi
Találtam itt az Elektrotanyán kapcsolási rajzot GANZ UNIVO ELEKTRONIK műszerhez de ebben még a korai négy-tranzisztoros (BC214M) változat van.
A későbbi nálam lévő változatban már LM301AH műveleti erősítő van és az üzemmód választó (kisebbik) forgókapcsolóval is eggyel több vagyis öt funkció érhető el: Nulla, DCmínusz, DCplusz és telepfesz, AC, Ohm. Valamint már nem 2db 1,5V-os hanem 1db 9V-os telep táplálja a mérő erősítőt.
A műszerem hibája most az, hogy az erősítő nullázó 50K lineáris potijával nem lehet nullázni. Nem szeretnék barmolni ezért szükségem lenne egy olyan kapcsolási rajz változatra amely már ezt a műveleti erősítős változatot ábrázolja.
Jó tanács is jól jöhet :-)
goszvald@gmail.com
Kedves tagok!
Segítséget szeretnék kérni a címben említett eszközömet sikerült megölnöm. Az agya egy mega328p. Sajnos táp zárlatos egy töltött kondi mérése miatt.
Nem kell kommentálni tudom, hogy b***asz voltam.
Nincsresetleg valakinek hozzá való firmwareje vagy ilyen eszköze, hogy letöltsem róla a firmwaret?
Mega328 ból nagyjából egy csokornyi van a polcon...
Előre is köszönöm a segítséget!