Üdv mindenkinek!
https://schraub-doc.at/bsh-11011037-leistungsmodul-unprogrammiert
Egy 3 lábú alkatrész elolvadt meg egy kicsit megéget a panel. Csak a panel került hozzám. Értékelhető infót a netten nem találtam, és ha valaki már találkozott ezzel a panellal minden segítség jó jön, mert csak a panel került hozzám és azt sem tudom mihez csatlakozik, mert nagyon valószínű, hogy kívülről kapta a "pofont ".
Sziasztok!
Ismét sikeresen ütöttem orrom olyan dologba, ami nem "elefántnak" való.
Adott ez a kávégép ami bekapcsolást követően csak fűt- fűt... még mindig fűt.. nem hajlandó tovább lépni.
Átnézve kiderült az egyik kazán hőbiztosítéka szakadt. (állítólag nem rég lett a kazán cserélve)
Eredetileg 229C-os volt benne, gondoltam egy próba erejéig elég oda 195C-os.
Így el is indult a gép majd fűtés után továbblépett. A kifolyón némi gőzt kiadott, utána "error 2" jelent meg.
Ha jól okoskodtam ez a hőérzékelő hibájára utal, de nem vagyok benne biztos.
Tudna valaki segíteni ténylegesen mi lehet ez???
Köszönettel: Kiss Z.
(időközben rámértem az érzékelőkre, az értékek mindkettőnél ugyanazon tartományon belül változnak hő hatására)
Végre erőt vettem magamon és szétszedtem a masinát teljesen. Ez volt első (és egyben remélhetőleg utolsó) ilyen "találkozásom".
A kazánokat, csöveket átnézve, végig követve a "víz" útját érdekes dolgokat találtam. A csövekben és szelepekben néhol valami ragacsos "trutyi" lapult, ami néha (volt mikor már működött közben) teljesen elzárta az utat. Tisztítás és néhány próba után úgy vélem jó lett.
(persze azért a tápban tanácsokat követve cserére került pár alkatrész triac, opto, stb. Szinte filléres dolgok voltak, így "ártani nem árt" alapon ha már megvettem őket ne foglalják itt a helyet... :D
KÖSZÖNÖM mindenkinek a segítséget!
Üdvözlet Mindenkinek!
Szállítás és cipekedés a negyedikre az előzmény. A Bosch (MAXX4 WFC 1200) bekötés után próba: egy langyos mosás, a víz megy be, majd leveri az automatákat. A régi tulaj (öcsém) javasolja, hogy fordítsam meg a dugót a konnektorban. Így működik a gép!? (a földelést, konnektort nem mértem még)
A másik egy Zanussi K2 F230 hűtőszekrény.(kombi, kétajtós, felül fagyaszt, egy kompresszoros). Hasonló előzmények, beüzemelés után szépen megy, hűt, de csak a fagyasztó része. Ez viszont csak másnap derült ki, amikor már nem voltam ott, jött a telefon a gondokról.
A napokban (hétfőn) megyek a lányaimhoz szemlét tartani. Ha lenne néhány jó ötlet köszönettel várom.
:help: Feró
Sziasztok!
Egy beépitett mosogatóról lenne szó.Az utolsó mosogatáskor megállt egy folyamatnál és szünet nélkül pumpálta a vizet kifelé, habár már nem is volt benne.Közben azt jelezte,hogy 28 perc van hátra. :hmmm: Kikapcsolás után 45 percet jelez de továbbra is csak a vizet nyomná kifelé.A resetnél az óra lenulláz,de továbbra is megy a pumpa.Mivel olyan precizen be van épitve,hogy mellette állva sem ismertem meg :fun: mig a tulaj be nem kapcsolta, nem fognák hozzá amig valami szervizdoksit vagy útmútatót nem találok.Várom az ötleteket.