Szép estét kívánok mindenkinek!
A fent említett mosogatógép nem veszi fel a vizet és kigyullad a "vízcsap" jelzés. A mágnesszelepet megnéztem megvan az értéke 4.2Kohm. Ezután lehúztam a mágnesszelep csatlakozóit hogy megnézzem van-e rajta 230V. Elindítottam a készüléket és a mágnesszelepen csak 112V-ot mértem. Gondoltam a panelon van lehet valami hiba. Így is volt szakadást mértem a két ellenálláson is ami 100ohm-os volt eredetileg. Jelenleg nem volt ilyen értékű ellenállásom SMD-be ezért tettem be próbára sima ellenállást addig még meg nem jön az SMD. Feltettem próbára a gépet de a valami miatt a mágnesszelep triac-ja tönkrement pedig nem ért össze semmi semmivel és más alkatrészt nem mértem hibásnak. Lehet hogy a prociban valami gond?
A véleményeteket szeretném kérni hogy valaki találkozott már ilyen hibával?
A segítséget előre is köszönöm!
Üdv: szemi
Üdv Mindenkinek!
Az alábbi mosogatógép a következő hibát produkálja. Bekapcsol - minden ok program indul - 1/2 perc múlva kikapcsol, kijelző sötét semmire nem reagál. Kb megint 1/2 perc múlva kézzel ismét indul folytatja ott ahol abbahagyta megint 1/2 percig és így tovább ki-be. Alaphelyzetben is ugyanezt csinálja ha nem indítok programot csak bekapcsolom.
Tettem bele egy másik elektronikát egy Siemens gépből ezzel OK.
A panelon átnéztem - átforrasztottam a gyanús kontaktokat, megmértem az kondikat, minden rendben de semmi eredmény.
Egyenlőre a táp TNY-ot nem cseréltem. Esetleg futott már Valaki ilyen hibába?? Jól jönne egy rajz is ha esetleg akadna Valakinek.
Néhány kép a tápról
Tip. Siemens EPG60110 nO. 9000376770
Tisztelt Fórumozók. Köszönöm a hozzászólásokat a TNY Volt a hunyó. Csere után mindek Ok.
Köszönöm a segítségetek.
Üdv Tamás
Üdv!
Lenne ez a gép.
Itt a doksija felraktam használatival.
http://elektrotanya.com/bosch_wtl5400.rar/download.html (töröltem)
De nekem az Sm mivel valami exe file(önkicsomagolós lehet) szóval a Nod letíltja.
Másik gép most nincsen kéznél tehát hiába szedtem össze a dokut nem tudom használni.
Lényeg valaki használhatóvá tudná-e konvertálni, bármiféle megoldás lehet.
Előre is köszönöm.
A gép elvileg nem indult,de nálam az ajtó és a kapcsoló nyomkodásával beindult forog.
Az ajtó viszont nem nyílik,talán ez a hunyó is..
De hogy még valamit mást is művel egyenlőre nem néztem.
Sziasztok!
Tegnapi nap folyamán ki hívtak egy mosógéphez hogy nem zár be az ajtó.
A mosógép elől töltős kivitel.
Típusa: Bosch WIM40
E-NR:WAE24467ME/15 FD9010 101083
A hiba feltárás során megállapítottam hogy a be húzó tekercse szakadt a zárnak,
A kérdés az hogy az ajtó zár típusa EMZ PA-GF 8 Type 881
szerint amit ki néztem egyezik csak egy eltérés van benne. az pedig az hogy: PA-GF 9 Type 881
mechanikailag csatlakozó kiosztás szempontjából egy és ugyan az.
Én azt gondolom hogy beépíthető ez az alkatrész, de azért jó lenne egy megerősítés is tapasztaltabb kollégáktól.
Megoldás az hogy ez a típus ugyan az.
Be építhető.