Sziasztok !
Hoztak hozzám egy robot gépet "BOSCH POWER Mixx 800". Az a problémája ,hogy egyetlen funkcíója sem működik .A kapcsolója olyan mintha be lenne szorulva.
Az igazi problémám ,hogy szét akartam szerelni . Az alján van 3 darab Torx csavar ,azokat el távolítottam.
Az alját még tartják műanyag körmők .
Amikor megpróbáltam a körmöket kioldani, olyan volt mintha valami még fogná az alját.
Azt szeretném megkérdezni,hogy mi foghatja még ? , A csavarok ki vannak véve .
Ha valaki szerelte már az említett készüléket kérem ossza meg velem,hogyan is jőn szét ez a szerkezet.
A segítséget előre is köszönőm .
****MEGOLDVA ****
köszönőm szépen a tippeket.
A "BOSCH POWER Mixx 800" esetén az alja úgy jön le,hogy az alján a tengely irányában van egy kör alakú --kis rész- ez tulajdonképpen lepattintható . A lepattintás után látunk egy zéger gyürűt amit el kell távolítani.
Ugy érdemes szét szedni ezután a készüléket ,hogy végig, az alja felénk néz.Azért mert rengetek kis mechanikus alkatrész van benne ,esetleg ha ki potyognának akkor legfejebb a készülék belsejében esnek. Van benne több rugó de a turmix részleg rugója így biztosan a készülékben esik.
** A probléma az volt a készülékkel ("0 km-es") ,hogy a hajtó motor egyik bakja nem volt a helyén, ezért a bordás ékszij laza volt és nem hajtotta meg a tengelyt.
A kapcsolót csak akkor lehet működtetni,ha a nagy edény elmozgat egy mechnikus kart ami által már engedi a kapcsoló működtetést. A nagy edény fedője kerületén található egy fül ami ezt működteti rendeltetésszerüen.
Ez a kis kar csavarhúzóval is működtethető a szélső helyzet eléréséig. Ezután a kapcsoló működtethető. A motor indításának feltétele is ez ,csak azzal a többlet megjegyzéssel ,hogy a turmix részleg fedele a helyén kell ,hogy legyen.
Kivülröl a kapcsoló gombot nem lehet leszedni mert belül körmök fogják.
*** A lényeg ,hogy jól működik ,nem utolsó sorban szeretném megköszönni a szives segítségeteket.
Üdv :Lengyel József
Gőzöm sincs mi lehet. Látott már valaki ilyes hibát?
Jó éjt mindenkinek.
Üdv mindenkinek . Ennél a gépnél 2 hónapja volt E43 hibakód ami akkor szénkefe cserével , meg hiba törlésével meg is javult . Most ismét E43 , azzal a váltózással , hogy most , ha bárhova tekerem a pr. választót , a start/pausse gombnak villogni kellene és kiírni a program időt még el nem indítjuk a gépet , de most párat villan és mindjárt beindul a szivattyú és prog. idő helyet E43 , ami nem törölhető . Úszókapcsoló ennek az aljában nincs , ami esetleg a szivattyút beindítaná . A motor kivéve , bepörgetve , szigetelésre mérve , jó . Elképzelhető , hogy most motor hibát jelez , de más a gond ? Az ajtó bezárva és nem kattog , ha bár nem vagyok biztos , hogy ennek kellene nyitni zárni induláskor . Lehet ajtózár hiba is ? De akkor miért megy folyamatosan a szivattyú ? Eddig jutottam helyszínen (kis szűk fürdőszoba , szárító a gép tetején ) , de majd elhozzák , addig is jó jönne valami ötlet .
Sziasztok !
Milyen alkatrész a fotón látható IC ?
Köszönöm szépen előre is.
Üdv
Szerintem is az amit SzBálint linkelt .
Köszönöm szépen