Sziasztok!
Fenti sütő touch paneljára ráfolyt némi víz, látszik a panelon. Nem működik, érintésre nem reagál. Bekapcsolom a sütőt, az óra 12.00-án villog és nem tudom beállítani a pontos időt. Emiatt nem is kapcsol be a sütő. Bár lehet ehhez nincs is köze és órabeállítás nélkül is be kellene kapcsolnia?
Azt a panelrészt kiszereltem amin az óra beállító rész van (ez a panel egy széles csatlakozóval kapcsolódik a főpanelhez amin a proci van), megpucolgattam ahogy tudtam, de nem jártam sikerrel. Szerintetek javítható egy ilyen panel? Egyáltalán kideríthető a sok smd alkatrész közül, hogy melyik halálozott el? Vagy ha rendelek bele egy másikat, akkor van rá esély, hogy jó lesz vele a sütő? Vagy könnyen előfordulhat, hogy a proci sérült és akkor csak kidobott pénz lesz az ablakon?
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv.: nils
Sziasztok !
A vidéki jó nevü kollégának nincs ideje bogarászni a dolgot a napi hajtásban .
Ezért van úton (jelenleg a depoban) a két panel . A kezelő és a vezérlő .
Amint megérkezik összeállítom a mérést .
U.I.
A srác , közben kiderült , hogy kicserélt egy 25UF/400V ELKO-t . Mert az ELKO púpos volt . Megjent rajta a 300V . A szenior szerelő szerint a kezelő lapra nem megy feszültség .
U.I.
A panelek beérkeztek
Sziasztok!
Egy kolléga hozott egy ilyen mosógép elektronikát hogy állítólag eeprom tartalom hibálya van villámcsapás következtében.lenne valakinek hozzá tartalma? Előre is köszi.
Sziasztok,
Kihívtak egy bosch mosogatóhoz, hibajelenség, szivattyú megy, vízcsap jelecske világít. Ugye ilyenkor ez majdnem mindíg átfolyásmérő hiba, meg is szkópoltam a vonalat, semmi jel nem volt, ahogy feltételeztem is. Reed csere, mi sem egyszerűbb-gondoltam én. Szárnykerekesbe már cseréltem jópárszor, gondoltam ez a csőpropelleres is megoldható. Kapásból a nyákon egy bizonyos szögben volt beforrasztva a reed, és, nem is kaptam pont akkorát, mint amilyen volt benne, csak kisebbet. Beletettem, belefújtam, kerék forog, impulzusok jönnek, műszer csipog, másnap nagy vidáman elnyargaltam az ügyfélhez, beteszem, de az ováció elmaradt. Vízhiány lámpa ugyan úgy világít a gépen Ráteszem a szkópot, van jel, tömegáram hatására változik a frekvenciája. A vezérlőnek valamiért még sem felel meg. 4 órát szórakoztunk a helyszínen a reed állítgatásával szebb jel reményében, 2-3 szor sikerült elindulnia hiba nélkül, de érdemben semmi eredménnyel. Akkor összepakoltam, és elhoztam. Hátha találkozott már valamelyikőtök ezzel, és tudja mire kell odafigyelni ennél a csőpropelleres fajtánál. De működő átfolyásmérő is érdekelhet. Linkelek egy képet:

ELbi Type 370
Szóljatok, ha bármi hozzáfűzni valótok van. Nem létezik hogy nem lehet megjavítani ezt a vacakot. Köszönöm
Üdv
András