Szevasztok!
A fent végfok nem megy. Első ránézésre a végtranzisztor kimeneti nyák vezetése elégve, szakadt.Végtranyók kinyirva.
Mielőtt tovább mennék kérdezném nincs e valakinek rajza róla, mert a kétoldalas nyák elég áttekinthetetlen.
Ha volna köszönettel venném.
Kitimi51
Sziasztok!
Kaptam egy hibás Rega Elex erősítőt, a tulajdonos ki akarta dobni. Első ránézésre cserélni kell a végtranzisztorokat(Sanken 2SA1186/2SC2837 páros), a meghajtó tranzisztorokat (BC639, BC640), 2 db 0.47 ohmos emitter ellenállást, 2 db ZTX300 tranzisztort.
A kapcsolási rajzot feltöltöttem. Szerintetek érdemes foglalkozni vele?
Üdv,
Endre
Sziasztok!
A fenti típusú ONKYO rádió-erősítőt javítom.
Eredetileg az egyik végfokozat rossz volt.
Cseréltem a következő alkatrészeket:
Q506 (2SC3421) és Q507 (2SA1358) meghajtó tranzisztorokat,
Q508 (2SC3855) és Q509 (2SA1294) végtranzisztorokat,
Q505 (2SC1815) nyugalmi áram beállító tranzisztort,
R510 (270 ohm) ellenállást valamint a két nagyáramú (2A) biztosítékot.
Megnéztem R507 (10 Kohm) potenciométert kontakthibára, de jónak találtam.
Elindítottam a végfokot és beállítottam a nyugalmi áramot.
Minden rendben volt, elindult hiba nélkül a készülék, járattam kis hangerőn pár wattal.
Már csak a fedlapját kellett volna rátennem amikor egy villanást láttam és elhallgatott.
Mérés alapján a javított végfokozat két végtranzisztora ment teljes rövidzárba valamint megszakadt a két nagyáramú (2A) biztosíték.
A jelenség okát nem tudom, van valami tippetek?
A végfokozat kapcsolási rajzát (TX-7430) mellékeltem.
Kumi
Tisztelt Urak!
Segítséget szeretnék kérni tőletek, mégpedig egy otthoni gyártású PP elektroncsöves erősítő egyik csatornájának munkaponti nyugalmi áramának beállításával kapcsolatban.
Adott a fenti készülék, minden kondi átnézve(cserélve) csatolók is, mégsem tudom csövenkénti negatív előfeszültség beállítását megoldani. Az egyik csövem anódja izzik, és kékes ködbe burkolódzik. Sajnos nem tudok mindkét csőre azonos áramot beállítani. A másik oldal beállítása sikerült gond nélkül. Kérdésem: elképzelhető hogy a cső a végét járja? Cseréljem esetleg és fontos hogy párba válogatott legyen, hiába tudok csövenként előfeszt állítani?
Előre is köszönöm szépen, bocsi a bonyolult megfogalmazásért.