Sziasztok!
Most vettem elő ezt az erősítömet, mert elopták a Technics-et. Egyik gondom az volt vele hogy nem szolt ha be volt nyomva a dc gomb, de kiengedve szólt. Megtaláltam hogy egy ZY140 ( ide most 15v ) zárlatos volt, és persze a ic is elment, de csere után mély, magas állítás is rendben van. De az egyik oldalam nagyon melegszik, ellenállásokat átmértem, kondik cserélve a végfokoknál. Az egyik kb 40-50 fok, a másik 80 fok körül lehet, miért van ekkora különbség? Mi lehet a gond, mert szólni meg rendesen szól.
Sziasztok
Jott a baratom egy aktivhangfallal, hogy nem szol tobbe.
Elso nekifutasbol "megbrummogtattam" a bemenetet (nem volt keznel kabel), semmi hang nem volt, de feltunt, hogy ha felhuzom a hangerot mikozben a bemenet meleg pontjat erintem, akkor a huto ventillator felporog.
Szetszedtem, beleneztem.
Elkeserito volt amit lattam. En egy kovetkezo kovetkeztetesre jutottam, kivancsi vagyok, kinek mi a velemenye.
Valamikor cserelhettek a melynyomot benne. A mostani melynyomo csillogo feketere van festve, elol-hatul, szoval sem tipust, sem teljesitmenyt, sem impedanciat nem tudok megfejteni rola.
Valoszinu a hangszoro impedanciaja nem talal az erosito kimenetevel, ezert sorba kotottek vele ket par Ohm, 5W ellenallast.
Ezek kozul az egyik (a kisebb erteku) nagyon melegedett, beleolvadt a muanyag hazba, majd elegett. Ekkor megszunt szolni a hangszoro.
Jelenleg nekem a hangszoro jonak tunik (mozog a membran, nem surol, mutat par ohmot ellenallas meresen es egy 1.5V-os elemet raerintve pattog).
Az egyik ellenallas szakadt, erositot egyelore nem probaltam.
Mit lehet ezzel kezdeni? Nyilvan olyant hiaba ajanlok, hogy tegyunk bele megfelelo hangszorot. Kossem vissza egy soros ellenallassal, aztan ha tuzet okoz tagadjam le? Szerintem impedanciat nem szabad soros ellenallassal illeszteni, foleg nem 300W teljesitmenynel.
A rajzat megtalaltam itt a
tanyan, ugy tunik, hogy a gyari hangszoro tipusa Celestion Truvox 1525 8 Ohm.
Elore is koszonom a velemenyeket.
Minden jot,
Janos
Sziasztok!
Egy Sony Mini HI-Fi-be keresek egy BA5974FP driver IC-t valami olcsó megoldással, mert ami kapható, többe kerül, mint a készülék.
Bontás is jó, ha jó.
Köszönettel
Attila
Sziasztok!
Elvesztettem valahol a fonalat, így gondoltam tőletek kérek tanácsot. Az egész ott kezdődött, hogy egy hibás készülék került hozzám. Rendbe raktam (nyomogombok cseréje, mechanika javítás, szíjak cseréje stb.) majd következett a cd játszó rész. Kellő takarítás után mikor már hajlandó volt helyére tenni a lemezt jött a szokásos "No disc" felirat. Erre én a szintén szokásosnak nevezhető "fejmosással" reagáltam. Lemezt szépen felismeri, elindul a lejátszás... de néha megakadt. Vagyis megy a lejátszás, majd egy-egy helyen pillanatra megáll és onnan folytatja. Tehát nem hagy ki részt. Ezt ahogy halad befelé a fejszerelvény, egyre ritkábban teszi. Mechanikát átnéztem, motort ellenőriztem, minden rendben. Következett egy fej (KSS 213 új) csere. Jelenség ugyanaz. Ismét fej csere, (egy használt, de emlékeim szerint működő példány) megint csak megakadt. Kiszerelve a meghajtó panelt, elektronika ellenőrzés.. elvileg minden rendben. Gondoltam kicsit gyorsítok a javításon ezért beraktam egy másik elektronika panelt.. majd komplett mechanikát.. de semmi sem változott. Azóta ott tartok, hogy van az asztalomon három AIWA masina, ugyanolyan CD résszel amiknek mind ugyanaz a baja. Különböző "kombinációban" összeszerelve is "megakadnak" a lemezek. (természetesen több lemezzel próbálva)
Annyi látszik menet közben, hogy mikor a "léptető" motor megmozdul (nem minden esetben), akkor jelentkezik a hiba. Itt vesztettem el a fonalat, félek megint nem látom a fától az erdőt... Na most ha valakinek van más ötlete mint :szetver: akkor kérem ossza meg velem mielőtt...
Köszönettel: Kiss Z.