Sziasztok!
Vásároltam egy nagyon szép karcmentes AKAI GX-4000D-t. Használat közben észrevettem néhány bosszantó dolgot. Ha kis méretű 10cm-es orsót teszek fel rá és a szalag kezd lefogyni a leeresztő orsóról elkezd ingadozni a szalagsebesség (nyávog a készülék hangja). Megtakarítottam a fejeket, nyomógörgőt és a szalagpálya összes olyan alkatrészét ami a mágnesszalaggal érintkezik, és még mindig fennáll a hiba. Mi lehet a gond? Szorul a leeresztő orsó lejátszás közben (feszesre van állítva?), vagy mindenképp a nyomógörgő gumiborítását kell cserélnem? A másik bajom.: Szereztem hozzá rengeteg POLIMER, BASF, PHILIPS, MAXELL szalagot, de csak a MAXELL-re készít szép felvételt. Az összes többi szalagnál katasztrófálisan nagy mértékű a magas frekvenciás tartományban a veszteség (8kHz feletti frekvenciákon), akár egy mélynyomót hallgatnák vissza. Itt a 40 év feletti szalagok nem betervezett oxidációs elektrokémiai folyamata a bűnös vagy a magnetofon BIAS (100kHz) áramköre? Minden vélemény, gondolat érdekel!
Az a gondom a szerkezettel, hogy ha be van kötve a kocsiba, akkor nem csinál semmit.
Ha bekapcsolom, akkor a Power led fel villan, majd el halványul, és olyan mint ha zárlat lenne. A feszültség le esik 12V-ról 2,84-re és kakukk.
Eddig is voltak vele problémáim. Többek között, hogy néha el hallgatott minden, és csak a fejegység kikapcsolása után jött vissza. Kikapcsolásnál halk sípoló hangot lehetett hallani.
Cseréljem ki a puffer kondikat nagyobbra, vagy nem tudom.
Ebben kérnék segítséget.
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!
A helytelenül elnevezett topik felfüggesztésre, majd 48 óra után törlésre kerül! Felfüggesztett állapotban nem tudnak mások addig hozzászólni, amíg ki nem javítod a címet.
A hibás cím utólagos javítása (48 órán belül) a "Szerkesztés" fülre kattintva végezhető el."
Sziasztok!
Van egy kis gondom Grundig aktiv box 50 típusú hangfalaimmal. A hangfal végfokai csak egy bizonyos szintű bemenőjelre kapcsolnak be, hogy feleslegesen ne fogyasszanak áramot, jel nélkül kb. 5 perc után kikapcsolnak (a két doboz meglehetősen jó együtt futással teszi ezt). Ez a szint normál körülmények között elegendően alacsony, de esténként én már csak nagyon halkan szeretek zenét hallgatni, ilyenkor rendszerint ki szoktak kapcsolni a hangfalak, ilyenkor állandóan játszani kell a hangerőszabályzással, mivel a bekapcsolási küszöbszint nagyobb, mint a benntartási szint. Ezt a problémát szeretném megoldani, mégpedig a bekapcsoló áramkör érzékenységének növelésével.
Kapcsolási rajz vonatkozó részlete
A fokozat bemenete a hangfal bemenő buffere (~egységnyi erősítés) után van közvetlenül, 9,5V DC előfeszítést kap. A probléma már régóta foglalkoztat és régen volt egy kósza ötletem, hogy a D2,D3 diódát kicserélem germániumra és a kisebb nyitófeszültség majd mindent megold, de ettől semmi nem lett jobb, csak rosszabb, mert a germánium dióda nagyobb visszárama miatt az egyik hangfal igen sűrűn kezdett kikapcsolgatni (és a bekapcsolási szint egy fikarcnyit sem csökkent)
Némi tanulmányozás után most arra jutottam, hogy valószínűleg az R32 (1MOhm) ellenállás csökkentésével lehetne a problémát orvosolni (esetleg R17, R18 változtatásával?), de megerősítést (vagy ellenérvet, illetve tanácsot) kérek, mert az áramkör szerelése amúgy elég nagy meló (nehéz hozzáférni), szóval ha még egyszer kiveszem, akkor szeretnék már biztosra menni.
Hozzám került a fent említett rádió készülék.
A hibái nagy részét megjavítottam.
Fontos különbség: ua758 stereó dekóder van benne.
A belső kábelezése és a kapcsolása a fellelhető rajzoktól eltérő.
A jobb oldal csak URH-n nem szól.
Kérésem: Ha valakinek megvan ennek a változatnak a kapcsolási rajza kérem tegye hozzáférhetővé (nekem is)
Elnézést kérek a Moderátoroktól hogy ebbe a fórumba írom, de a problééma igen speciális, az alap verziót (tranzisztoros dekóderrel), itt is megtaláltam.
Köszönöm !
Péter.