Sziasztok,
A fent említett erősítő hibakeresésében kérnék segítséget.
Végfok STK4161II
Táp +-41V szkóppal nézve tiszta.
Passzív elemeket jónak mérem táp után +-15V rendben van előersítőnél zárlatot nem mérek.
Végfok nélkül védelem nem tílt a relé kapcsol.
Végfok berakása után a két kimeneten tápfesz. Több végfokot is próbáltam.
Raktam bele STK4191V is mert ennek a tápfesze +-53V lábkiosztása ugyan az hátha kicsit megszalatt a tápfesz. de a jelenség ugyan az.
Annyit vettem észre hogyha a 8 as lábat lebegtetem akkor a védelem nem tilt de hangot nem tudtam kicsikarni belőle.
jelgenerátorom sajnos még nincs.
Ha valakinek van ötlete azt megköszönném.
Üdv.:
Gy
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, mert hangosításban sem vagyok túl jártas. Egy passzív mikrofon jelét kellene eljuttatnom kb. 50m-es távolságba. A (2ér egyben árnyékolt kerek) vezeték már be van építve és persze 230V-os vezetékek mellett is fut.
Jelenleg a mikrofon jel minden erősítés nélkül jut el az végfokig, így baromi nagy a brumm. Arra gondoltam, hogy a mikrofon mellé betennék egy erősítőt (ez rendelkezésre áll), ami a mikrofon jelét vonali jellé alakítja és erősíti. Ezt továbbítanám a végerősítőhöz. Ezen van mikrofon és vonali bemenet is.
Eljuthat az asszimmetrikus jel kb. 50 méter kábelen normális minőségben, vagy a mikrofon oldalra mindenképpen szimmetrikus kimenetű erősítő kellene?
A mikrofon oldalon a mikrofont kapcsolni is kellene "kapcsolási zaj" nélkül.
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv:
Gyula
Sziasztok!
Van nekem egy 1995-ben vásárolt Yamaha PSR-510 amatőr (tehát nem profi zenészek használják) szintetizátorom aminek a fejhallgató és az AUX kimenetének ugyanaz a csatlakozója.
Laikusként én azt szeretném megérteni, hogy ez hogyan lehetséges, mert amikor a fejhallgatót bedugom ebbe a csatlakozó aljzatba (amikor is a szinti hangszórói elnémulnak), attól kezdve a szinti hangerő szabályzó gombjával tudom a fejhallgató hangerejét is szabályozni.
Én idáig úgy tudtam, hogy az AUX kimenet jele egy stabil volt illetve mV tartományba esik, amit nem szoktak és nem is lehet változtatni azért, hogy a hozzá kötött erősítő bemenő elektronikáját véletlenül se tudja károsítani.
De ebben az esetben a hangerő szabályzó gomb pont ezt teszi.
(Nem feltételezem, hogy ennek a kimenő áramkörnek lenne egy spéci áramköre kizárólag arra a célra, hogy detektálja, hogy fejhallgató vagy erősítő van-e az aljzatba bedugva.)
Tehát, mit tanácsoltok nekem ez ügyben? Pl. hová állítsam a hangerő szabályzó lineáris potiját ha a szintit egy erősítőhöz akarom kötni?
Van nekem egy nagyon érzékeny Fluke 87-es DVOM voltmérőm, azzal tudnék a csatlakozón feszültséget mérni ha ez segítene, de engem leginkább egy olyan megoldás nyugtatna meg végleg ha egy hozzáértő szakember adna hozzá egy valódi AUX kimenetet néhány forrasztással a megfelelő helyen.
De várom a javaslataitokat. A szerviz manualt le lehet tölteni innen az elektrotanyáról, az utolsó oldalán láttam a legjobb ábrázolását ennek az áramkörnek.
Sziasztok!
Nem tudom, hogy csak nekem van ilyen szerencsém, hogy a sz@rokat mindig én fogom ki???
Hoztak egy fent megnevezett autórádiót, melynek az a hibája, hogy olyan mintha nem lenne benne antenna. AM-en és FM-en is. A modulációnak megfelelő alapzaj, sistergés megvan, de állomás semmi. Hangolni is szépen hangol, tápfeszek mindenhol megvannak, AM-en még talán a Kossuth is hallatszik valahonnan a síron túlról, de semmi más. CD jó, szépen gond nélkül szól.
Annyit megfigyeltem, hogy a tunernél a 450khz-es szűrő tetejét megkoppintva, tökéletesen hallatszott a "kopp" a hangszórókban. Ezt kicseréltem, de továbbra sem jó.
Egyik tunerben TEA6846 van, másikban TEA6848. Sajnos, rajzom sincs a készülékhez, csak amit az ic-k adatlapjaiból lehet kibogarászni.
Mit nézzek meg még rajta?
Üdv!
Imre