Tiszteletem!
Lehet már volt de nem találtam.
Ebben a csoda erősítő javításában kérnék egy kis segítséget kotta személyében
vagy némi jó tanáccsal.
Jelenség, protect led megy nem indul.
A tápja kihúzott gyorsdiódákkal elindul, előtte nem indult.
Tápfetek cserélve, vezérlő 494 cserélve, végfetek cserélve.
Kis tranyók bétára mérve jók, élesztve annyi áramot ránt magára amit a táp bír...
Ha hagyja az ember.
Valaki találkozott már ezzel?
Kotta nagy segítség lenne.
Köszönettel
Osi
Üdv!
A címben említett erősítő nem akar elindulni.
A készülék lemez takaróján látszik egy fekete rész, ahol valószínűleg áthúzott a villám, viszont a készüléken belül nem látom ennek az ellen oldalát. Az égés a fő trafó mellett látszik a burkolat alsó szélén.
A standby 5V megvan, és néhány áram alá helyezéskor a relé is behúzott, kapcsolva a fő tápot. Most már nem húz be, viszont a relé kapcsoló tranzisztorát összezárva, behúz a relé, és valamiért úgy is marad olyankor. A fő tápot végigmértem, ha nem hagytam ki semmit, akkor megvan az összes feszültség mindenhol, amiknek meg kell lenni. Gyanús melegedést nem tapasztalok, a végfokok és a uC langyosak.
Amire én gyanakszok, az a uC, aminek vagy vége lett, vagy csak nem ébred fel, esetleg a kvarc is lehet bűnös. Azt, hogy a uC életképes-e még, tudom valahogy ellenőrizni?
A kijelzőn egyébként nem látszik semmi, gombokra nem reagál.
Üdvözlök mindenkit!
Szeretnék egy előerősítőt és hangszínszabályzót építeni TL074-es műveleti erősítővel. Minden meg van hozzá (nyák, alkatrészek), csak össze kellene rakni.
Az lenne a kérdésem, hogy feltétlen szükséges-e az IC-nek a stabilizált tápfeszültség? (9 vagy 12V-ról üzemeltetném.) Tudom, nem nagy dolog egy 7812-őt (vagy 9-et) elé tenni. Az interneten nagy többségében olyan kapcsolási rajzokat találtam, ahol stabil tápról ment. (Egy olyat is találtam, ahol elemről, stabilizálás nélkül.) Ha stabilizálatlan tápról üzemeltetem (trafó, Graetz, kondi), lesz attól valami gond vele?
Válaszokat előre is köszönöm!
Sziasztok!
Behoztak hozzám egy szettet, tuner-erősítő, deck és CD a gyári, elméletileg (és a service-manual alapján is)hozzávaló távirányító. A tuner-erősítő és a deck már kész, működik, de a távval egyik sem működik. A táv minden alkalommal azt írja ki, hogy no transmission. Azt látom, hogy oda-vissza kellene kommunikálni, infravevővel is érzékelhető az adás, de vissza már nem megy. Mivel sosem volt még a kezemben ilyen készülék, nem tudom, hogy alapból kell-e együttműködniük, vagy van valami "trükkje"?
Köszönet a segítségért.
Üdvözlettel
Attila