Sziasztok!
A tavaly kerűlt hozzám egy túrkamentes, megvigyázott C1-99 orosz gyártmányú szkóp, megjegyzem hibásan....vagyis igy vettem 50 eúróért.
Most jútottam el addig, hogy méréseket végezzek benne....vagyis a nem működés okára rá jöjjek. Kétszer 100Mhz-es gondoltam megéri vele foglalkoznom...
A kapcsolási rajza meg van....bár nem a legjobb felbontásba.....
A kúllömböző részegységeiről csináltam A3-as másolatot, hogy könnyebb legyen a hiba keresés.
Első nekifútásra, a hálózati transzformátor 5-6 lábán nincs váltó feszűltség se!....ez arra ad következtetést, hogy az a része a szekűndér oldalnak, szakadt,....amiről végűl is Ohmi mérővel meg is győződtem.
A rajz szerint itt nincs nagy terhelés, mert védő(korlátozó 0.5W, 47 Ohmi ) ellenáláson keresztűl kisáramú dióda hidra van kötve...
Arra gondoltam.....megérné....feltéve ha csak ennyi lenne a baja,....hogy egy kisméretű trafót belzsúgoritsak a szkópba, amely ezt a feszűltséget állitja elő,....na de itt van a kútya eltemetve, mert....mennyi legyen az a feszűltség?
Két megoldás volna a számomra ennek megfejtésében,......ha közösen, a rajz segitségével, következtetnénk rá,.....vagy valakinek van egy ilyen szkópja és megméri....ami egyszerű volna, mert csak a szkóp felső részét kell eltávolitani.
A segitségeket előre is megköszönöm!!!!!
Űdv varadi
Sziasztok,
lehet valaki meg tudja mondani, hogy mi a külömbség a C1-122 és 122A jelzésű orosz oszciloskóp közt? Ez egy "fiókos" műszer,ennek az alapegységéről van szó.
jandu.
Keresem a C1-77 oszcilloszkóp gépkönyvét és kapcsolási rajzát pdf formátumban.
Üdv!
Szeretnék segítséget kérni a C1-94 szkóp javításához. Bekapcsolás után kb fél óráig rendesen működik, majd egy kattanás kíséretében leáll a nagyfeszültségű fokozat. A fokozatban az összes diódát és az elkót kicseréltem, de nincs változás. A feszültségek - amikor működik - a megadott tartományba esnek. Leállás után az áramfelvétel lecsökken.
Előre is köszönöm a segítséget.
Feri.