Sziasztok. Azt hiszem ma csodatörtént. Vagy nem? Ugy kezdődött, hogy kaptam egy monitort,"csinálj vele amit akarsz" jelszóval. Ez egy Adi tipusú kis lcd. Hozzáteszem csak egy lelkes amatőr vagyok, még soha nem javítottam monitort. Elkezdtem végígzongorázni a tanyán talált segítséggel, hogy mi lehet a pöcök. Hibajelenség: bekapcs után pillanatnyi kép, majd sötétség, kívülröl belevilág=van kép. Mielőtt nekiálltam volna fetet cserélni vizuállis megszakértés. Semmi hibásat nemtaláltam kivéve, hogy a táp nyákja nagyon-nagyon enyhén meghajlott. Kivét után alját szakadás után kutatva szemlélgettem, de semmi baj. Válvonogatás-összerak. Gondoltam miután szétszedtem, lehúztam az összes csatlakozót átmozgattam rajta mindent, majd összeraktam megér mégegy próbát.= Csoda történt. Hibátlanul működik. De az a kérdés, hogy mit is csináltam és medig fog vajon működni?
Sziasztok!
A tárgybeli monitor nyomógombjai le vannak zárva.Monitor controls locked.Kérem segítsen valaki a zár feloldásában.Előre is köszönöm.Üdv:selindion
Üdv.Mindenkinek,
A fenti készülék került hozzám működésképtelenül.
Korai öröm volt, hogy a sec. oldali elkok felrobbantak.
Csere utáni mérés, leválasztott scalerrel: a primer táp megvan, a secunderen kb. 1hz pulzálás mellett megjelenik az 5v és a 15v.
Primer elkok is cserélve.
Ha ráterhelek az 5v-os ágra egy 6,3-as izzóval, akkor stabillá válik az 5 és a 15v-os ág is és az optocsatolónál sem mérhető a ingadozás.
Ha rádugom a scaler panelt ismét elkezd ingadozni a fesz, villog az izzó. Cseréltem a scaler-en található elektrolit kondenzátorokat is, nem segített.
Minden segítséget előre is köszönök.
Üdv.
Tux
Sziasztok!
Épp hozzászóltam volna a hasonló topichoz,amiben MZperix kérdezett, mikor megláttam hogy itt nem éri meg "őszintének" lenni.
Mindegy.
Hogy a témánál maradjunk, az SMD aluelkók feszültségértékét a gyártók eltérően jelölik.
Van amelyik feltünteti, pl: 16V, van amikor csak a fesz. érték van megadva számmal, pl:"16", de a helyszűke miatt általában betűvel, számmal, vagy ezek kombinációjával "kódolva " szerepel a feszültségérték.
Példának a Panasonic elkók jelölése:
http://www.panasonic.com/industrial/electronic-components/parametric-search.aspx?src=/www-ctlg/ctlg/qABA0000_AM.html
http://www.panasonic.com/industrial/includes/pdf/EEH-ZA-ZC-Hybrid_New_Product_Introduction_Sheet.pdf
Egyszóval: tévedhetetlenül csak a gyártó ismeretének birtokában lehet meghatározni,(Pl: A Nippon -Chemi-con másképp jelöl) de néha az áramköri környezetet a legcélszerűbb átnézni, az már ad támpontot.
Remélem hasznos volt ez a pár sor.