Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

CHAIKA C280D

TV - SERVICE MANUAL
Type: (ZIP)
Size
316.8 KB
Page
---
Category
TV
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar chaika manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    CHAIKA C-280D C280D 280
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant TV forum topics:
Aeg CLAA215FA 04.V4 (54 cm), háttérvilágítás
Üdvözlök mindenkit!
Háttérvilágítás felvillan és átmegy stand-by-ba. Szétszedtem  4x16 led van(egy csík) , úgy tünik a ledek még jók csak talán nagyobb áramot vesznek fel. Csatlakozást bontva, 60 V  van a kimenetelen(12 V stand-by-ba) és van hang de képet megvilágítva a képernyőt, nem látok. Kérdésem, van lehetőség a TV2415-ZC02-01 (A) (csatoltam a képet) beavatkozni, hogy csökkentsem az áramot. Az M 0016D - n három 300 ohmos ellenállás van az emiteren. Vagy talán mégis  ledsávot kell  cserélni? Előre is köszönöm a segítséget! 
Blaupunkt 32" BLA-32/1330-WB-11B TP.MS3463S.PB711 Felváltva villog a piros és kék
Sziasztok . Kaptam egy Tv-t . Eredetileg csak stand by volt , nem reagált semmi gombnyomásra , távirányítóra. Olcsón rendeltem bele egy majdnem teljesen azonos panelt , ezzel sem kapcsol be ugyan , de legalább már villog . Az eepromot átraktam , mert az új panelbe nincs. Led meghajtás nincs , de a ledek működnek teszteltem a sorokat.

A tulajdonos annyit mondott ,hogy egyszercsak nem kapcsolt be . Simán lehet villámos is a koax felöl az eredeti. Dumpot találtam hozzá TP.MS3463S.PB711 , megpróbálom rátölteni hátha.
LG CE-29Q90ID chassis MC-006A függ. szinkronhiba
Üdvözlet Mindenkinek! Van egy Lg Ce-29q90id 100hz-es tv-m. Az a probléma, hogy bekapcsolás után megjön a kép de elkezd futni felfelé aztán visszaáll készenlétbe. Tudna valaki segíteni, hogy merre induljak el. Üdvözlettel: Gábor
Orion T2180SL (ETE3) táp nem megy
Sziasztok, egy ilyen flat TV került hozzám a napokban. Hibajelenség: bekapcsoláskor felvillan a készenléti LED, és szép lassan kialszik. Sortápon ilyenkor kb 30 Volt jelenik meg, ami szép lassan nullára csökken. Elektrolitkondik a primer körben (2db) cserélve, táp IC (FSCQ0765RT) cserélve. A táp IC 3. lábán 10-14V között ingadozó feszültséget mérek. R806 és R807 (680k és 390k) cserélve, primer körben 2 Zener cserélve, szakadt ellenállást nem találok, de az R808 (4R7) rövidre zárásával próbálkoztam . Az optot és a TL431-et cseréltem, igaz bontottra. Szekunder oldali zárlat nincs, izzóval terhelve sem áll fel a táp. Rajzom van. Kényszerindítással sem megy... Én kifogytam az ötletekből.... Esetleg ha valaki látott már ilyent, kérem ossza meg tapasztalatát. Köszi. Tamás
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce