Üdv mindenkinek.
A fenti témában kérnék tanácsot, azoktól akik esetleg már csináltak ilyet.
Nem elsősorban kapcsolási rajzot, mert az elég egyszerű, megtervezem én is, hanem, hogy oldható meg a párásítás, mekkora fűtőbetét kell, milyet célszerű használni, doboz kialakítás, kell-e ventillátoros lég-keringetés stb.
Házi használatra kb. 50-100 tojáshoz álltalában tyúk, max. kacsatojáshoz.Én háznak egy rossz kibelezett hűtőre gondoltam, mert az elég jó hőszigetelő és elég nagy is.
Köszi Attila
APC E10-G túlfeszültség és zavarvédő rajzát keresem. De megtenné valami hasonló is. Sehol nem találok leírást ezeknek a védő konektoroknak a belvilágáról. Elég sok ilyen irányú alkatrészem van és kíváncsi volnék mennyire után építhetők. Egyet már csináltam azóta működik, de még szerencsére nem kellett dolgoznia túlfesz miatt.
Üdv!
Megtalált egy ismerősöm egy laptop táp javításával. Mikor megkaptam teljesen halott volt. Szétszedtem és a trafó szekunder oldalán a nyák szénné volt égve. Restauráltam és elindult. Vissza is adtam a tulajnak, de húsz perc használat után ismét megállt a verkli.
Nem nagyon tetszett a dolog, mert az egész belseje ki van öntve valami nyúlós fehér hím örökítóanyagra hasonlító palmatex szerű izével, de azért ismért szétszedtem ismét és kipusszant benne a primer oldalon levő táp elkó. Csere után elindul, a névleges 21 voltos feszültséget tartja is üresen, de amint terhelést kap, azonnal levágja a biztosítékot. Három amperes biztosíték van benne, de inkább a 16 amperest kismegszakítót zúzza le.
Még nem kezdtem el komolyan belemérni, de nem találok logikus magyarázatot erre a viselkedésre. Ha üresen jól működik, akkor a primer oldalon leginkább mindennek jónak kell lennie, különben el sem indulna. A szekunder oldalról meg akármilyen jelzés is megy vissza, nem szabad akkora teljesítményt felvennie, hogy lenyomja a 16 amperes biztosítékot.
Teljesen elméleti szinten, mi okozhat ilyet egy kapcsoló üzemű tápnál?
Hy.Az emlitett szerkezethez keresek frissitést.A segitséget elöre is köszi.Atty.