Sziasztok!
Javitok egy panelt, melyben a kovetkezo Bosch szamozasu ic-k leledzenek:
- J1337C (SO-20 tokban, valami leptetomotor meghajto)
- 30138 (SO-8 tokban)
- 30435 (SO-8 tokban)
Valahol volt egy tablazatom, ahol voltak ilyen formedveny-szamozasu ic-k es azok "kommersz" megfeleloi, de termeszetesen most nem talalom sehol sem :( A gugli sem baratom :(
Tud vki segiteni ezzel kapcs-ban?
Koszonom!
Udv!
Imre
Szevasztok
Lenne egy kérdésem,van nekem ez a tányéros antenna,van rajta 3db LNB, a középső a siriusra,tőle jobbra,ha szemből nézzük,az amos ra,balra tőle a hodbördre néz,hova kellene tennem a 4 dik LNB- t amivel a Dunát is tudnám fogni anélkül,hogy a parabolatükröt el kellene állitanom.
Sziasztok.
Haver kocsijában tönkre ment a fűtő ventillátor kapcsolója. Azt mondta, hogy csináljak egy szabályozó áramkört bele, hogy potival tudja állítani a motor fordulatszámát. Kiindulásképpen annyit, hogy 25A-es biztiről megy a motor.
Ehhez kellene némi ötlet illetve kapcsirajz.Köszi.
Tisztelt Urak!
Egy nagyfeszültséget előállító műszer akadt a kezembe, és egy alkatrész beaznosításában szeretném a segítségeteket kérni (mellékletben a fényképe).
Először nem foglalkoztam vele, mondván: induktivitás, sima ügy..
Csakhogy küllemre nem látható rajta sérülés, ugyanakkor a forrpontokon mérve induktivitáshoz méltó kis ellenállásértéket nem sikerült rajta mérnem. sőt: 20M-ig mérő műszerem sem hozott kiértékelhető eredményt.
Elképzelhető, hogy az alkatrész a rajta levő bűvös 190-es felirat alapján pl. ennyi Mohm értékű vékonyréteg ellenállás (relatíve keskeny kék csík, vékony kerámia lapkán)?
Esetleg továbbra is induktivitás, csak a látszat ellenére mégis valahol a védőréteg alatt szakadt?
Kapcsolástechnikailag a nagyfesz trafó szekunder körében (15kV) van az alkatrész, a föld és a kimenő tekercs között (azaz ezen keresztül van a kimenőkör potenciálja a földhöz rögzítve). Maga a műszer egyenfeszültséget szolgáltat: kimenő részen dióda, pufferkondi.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
Üdv:
-bd123