Sziasztok! Kaptam ezt a készüléket, persze nem jó. Átnéztem az elkókat, ESR-re jók. Valaki már táp IC-t cserélt benne, találtam egy BD135-öt 7840 pozícióban ami zárlatos volt, kicseréltem, próba és a tv elindul, a kép is megjön kb. 1mp.-re aztán a relé kattog, a kép villog majd leáll. A BD135 emitterén a 8V (7.8) megjelenik, de mást még nem mértem. Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a készülékkel? Mi okozhat ilyen hibát?
Sziasztok!
Van egy ilyen tv-m aminek feltehetően a sorkimenője rossz! Abban bíztam nem az lesz a hibás, cserélgettem elkókat már végig mértem minden félét, és kizárásos alapon már csak ez maradt, 90% hogy ez a rossz! Nincs valakinek véletlenül elfekvőben egy D052/37 sorkimenője ami jó?!
Válaszokat javaslatokat előre is köszönöm!
Üdv.: Miklós
Sziasztok!
Tegnap került hozzám, hogy egyik fele sötét amelyik felén van kép ott fényesebb csíkok látható a képen. Szétszedés közben láttam meg hogy törött a plexi lap alja pár helyen a ledeknél, és olvadt is a ledek környékén is, így hátteret is kellene rendelni, de a plexit lehet sima plexi lapot vágatni bele? Ilyen gondom még nem volt led tvével, ez az első ami most hozzám került, teszek fel képet is.
Sziasztok!
Nem találom a hiba okát, jól jönne egy kis segítség!
Nem megy a függőleges eltérítés. Remélhetőleg jó az TDA8170, hárommal is próbáltam, mind egyforma Ohm mérésre, zárlat sehol nincs, a hiba is ugyanaz mindháromnál.
IC nélkül a vezérlő jelet megkapja indításkor, néhány sec-ig. Ha az IC-t beteszem, akkor bekapcsoláskor az 1-es lábán rögtön felmegy a szint kb 1.7V-ra, a KF panel kimenetén 2.6V-ra, és nincsenek impulzusok. / Kikapcsoláskor meg előjönnek itt az impulzusok, az 1-es lábon! / A kimeneten a fesz. felmegy 26V-ra, ha az 1-es lábat a testre kötöm, sincs változás! Elkók, diódák, ellenállások nem kiforrasztva jónak mérem. A táp 28 V, és sima. Eltérítő 6.8 Ohm.
A KF panel másik TV-ben jó, tehát a hibát nem ott keresném.
Üdv: formasu