Üdvözletem Tisztelt Mesterek.
A címben szereplő erősítőt élesztgetem.
A Tanyán találtam rajzot , de nem egyezik.
Az enyém fettes.: 19N20 és 26P20
van benne.
A 19N20 (2Ohm)
HQ-nál találtam is.
A 26P20-t nézve-mérve:P-E MOS.
IRF 640 betehető?
Helyettesíthető valamivel?
Párba érdemes cserélni?
Valakinek van rajz hozzá ?
Járatlanság miatt , mire figyeljek?
Tisztelettel:Öreg Tom
Sziasztok!
Wega modul 301v erősítő hibás. Jó pár évig rendesen működött, de egy szép reggel csak egy sercegést hallottam és onnantól semmi.
Sajnos nincs hozzá semmilyen dokumentációm. Kinyitva a készüléket azt tapasztaltam, hogy már valaki (használtam kaptam a készüléket) javított/szerelt benne. Az R876 - R877 ellenállásokra forrasztott plusz ellenállásokat. Mielőtt nekiesnék és kicserélném a szemmel látott hibás alkatrészeket, szeretném megtudni, hogy vajon mitől is mentek tönkre az ellenállások.
Ebben kérem a segítségeteket.
Előre is köszönettel:
S.A.
------------------------------
Sziasztok!
Mindenkinek köszönöm a tanácsokat, rajzokat.
Megvizsgáltam a kapcsolódó alkatrészeket (relé, tranzisztorok), mind hibátlan volt. Nem maradt hátra csak az új ellenállás beépítése.
75 Ohm 5W lett beépítve. Lassan 3 hete szépen működik. A régi ellenállások és a rájuk forrasztottak is hibásak voltak. Feltételezem, hogy az eredeti ellenállások tönkre mentek és arra lettek ráforrasztva javításképpen a többi ellenállások.
Köszönettel:
S.A.
Sziasztok.
Adott a témában szereplő aktív házimozi,mely bekapcsolva 1-2percig veszi a távirányító jelét,utánna semmire semreagál.
Kikapcs 10mp majdujra be és ismét érzékeli a távirányító minden funkcióját ujjab 1-2 percig.
Távirányító vagy vevő egység hibájalehet.
Mivel rajzot nemtaláltam ehez a csodához így a Tisztelt Fórumozók segíségét kérném.
Előre is köszönöm.
A fenti készülék azt a hibát produkálja, hogy bekapcsolás után 5mp múlva lekapcsol, a kijelzőn azt írja: OVERLOAD. Szerintem ez a védelem lehet, de a végfok panelokat átmértem nem találtam benne rossz végfok tranyókat, a + - tápok rendben, fülhallgatóval nem kapcsol le, de nem is szól.