Sziasztok!
Az alábbi hibajelenséghez kérném a segítségeteket:
Készenlétben túl nagy feszültségek vannak a táp szekunder oldalán, kétszerese az üzemi feszültségeknek pl: sorvég felé 142V helyett 190V, ill. halk sípolás hallható.
Ha készenlétből bekapcsolom akkor működik, minden feszültség rendben van.
C820 pozíciójú 3300uF 16V-os kondi ki volt száradva (1000uF) azt cseréltem.
Valamint az összes elkót, az X0202DA tirisztort ami ha jól értelmezem a kaprajzot pontosan arra lenne hivatott, hogy rendes készenléti állapotot fönnálljon.
Cseréltem még az SE140N söntstabilizátort is de változás nincs.
Ha lenne ötletetek írjatok.
Köszönöm: Laci
Üdv!
Daewoo cp375r típusú tv készülék táphibával kapcsolatban kérnék segítséget.
Csak cp375 rajzot találtam, Az "r" verzió relés készenlét.
10u/350v és top210pf1 IC cserélve a készenléti tápban. (Mindkettő halott volt)
Ezeken kívül még 5 alkatrész van, amik mérhetően jók, mégsem megy. A készenléti feszültséget külső tápról kiváltva a tv rendeltetésszerűen működik. Ha valaki tud segíteni, mit nem vettem figyelembe (észre), megköszönném.
Távirányítóval bekapcsolva ciripelt, főkapcsolót ki-be kapcsolva újra-újra indult, utána müködött rendesen egész nap, tegnap igy ment, ma szétszedtem, mert megint ugyanazt csinálta, burkolatot levéve a ciripelés mintha a sortrafó felől jött volna, de a panelt kiszedve mégsem, hanem az STR F6653 IC környékére korlátozódott a hang.Ott kicseréltem a mellette lévő kondenzátort igaz nem ugyanolyanra(50V/30uf), hanem kicsit nagyobbra, mérete is nagyobb, de befért(63V/67uf).Úgy néz ki mostmár müködik.

Üdv Urak,
Segítséget szeretnék kérni a fent említett tvvel kapcsolatban.
Előélet:
táp tönrement égett R804 és STRS5707 tönkrement 1,2,3 lába zárlat.
R807, elkók csere. STR 1,3 lába helyett BU11AF 2-es lábhoz kötöttem az emitert a másik kettőt kivágtam.
R807-es 2,7kohm ha jól tudom ezt cseréltem.
A tv indul műköik szépen. Viszont ha stand-byra kapcsolom pár másodperc elalszik a stand-by led és innen csak akkor tudom indítani ha főkapcsoló ki-be és egyből csatornaváltás.
Esetleg az str többi része is sérülhetett?
okozhatja ezt?
Minden segítséget megköszönnék.
Üdv.:
Gy