Szevasztok
Hozták ma ezt a tv t,előéletéről nem tudok,a gazdája azt mondta a nejemnek hogy a kapcsolónál valami szikrázik,szétszedtem a ptc el égett kicseréltem,ám de nem indul,vagyis indul,egy pillanatra,de vissza is áll pirosra a led,levettem a sort égővel próbálom ugyan az,ha kiszigetelem a proc 63 as power lábát akkor el indul a táp,minden fesz megvan.
Oszcival néztem a proci sormeghajtó lábát,semmi jel felfutás nem látszik,a függőleges viszont igen,de rögtön le is áll.Sajnos távot nem hoztak hozzá,nemtudom inditani róla, viszont a gombról nem indul.Mikor ugymond stbay ba van akkora B+ egy pulzáló állapotban van a szkóppal nézve.Szerintem ennek igy is kell viselkedni,de akkor mi van,miért nem indul?
Köszönöm a segitséget,találtam egy kódot el indul vele,az a fránya gyerek zár.
Sziasztok!
Mivel pénz szűkében vagyunk, amit lehet megmozdítok, ráadásul beindult a csőbiznisz, egyre többen rohamoznak meg ez ügyben.
Ha azt mondjátok felejtősek akkor már bontom is és vihetik a csöveket.
A 2147-es problémája, lehet eltérítős talán, még bele sem néztem. Bekapcs, kis pont középen, kikapcsnál pedig egy kvartyogás hallatszik.
A 2045-ösből pedig hiányzik a sorkimenő, ezenkívül nemtudom, van-e még vele más bibi is.
táv egyikhez sincs.
Köszönettel várom javaslataitokat!
Csatolom képpel, h. melyek ezek :)
Üdv:
Pityesz
a keszulek
DAEWOO 21DA5T
chassis STCTV5M
ST92195B5B1/P-BP
24C08A
A hibajelenseg az,hogy nincs hang.A hangerosito mukodik,taviranyito nincs...epromtartalom kellene.Itt az oldalon van,de hex kiterjesztesu....Nos erdekesek ezek az epromok,amik fol vannak toltve.pl.,a 21DA5T.hex filet nem tudja a programmozo beirni,na,gondoltam atalakitom binaris kiterjesztesunek,...de a hex to bin sem tudja atalakitani.A neten nezelodtem,aztan talaltam is epromokat a tvhez,de mint kiderult egyik helyrol a masikra kiprobalatlanul vannak foltoltve ugyanazok a filek,semmi elteres sincs koztuk,osszehasonlitottam a winhex progival.
Tudnatok nekem segiteni egy epromtartalommal ehhez a tvhez?
Szevasztok !
A készülék javítása közben megakadtam.Az eltérítő tekercs volt zárlatos.Cseréltem,jó lett a kép egy kis hibával.Az ,hogy a kép tetején kb. 5 cm-es sávban színes visszafutási csíkok vannak.Az ügyfél szerint már a tekercs hiba előtt is meg voltak a csíkok.
Már cseréltem:TDA 8358 J ,D 408,D 407 2db,C 315,C 305,C 370.D 367,D 362,D 360-361,D 313,C 320,C 313,.Az R 305 változtattam,most 750K van benne.Az R 331-et is variáltam,most 420 R van benne,eredetileg 330 R volt.Az R 407 helyére ,ami egy áthidalás volt,tettem egy 0.1 R-t.A csíkok nem tűntek el.Az R 370 1.5 R,a rajzon is ennyi kell .Az R 444 is cserélve.
Jelenleg jelalakot nem tudok mérni,mert a szkóp megadta magát.Előbb azt is meg kell néznem.
Ennyi lenne a nyűgöm.Valakinek ötlete?
Üdv.,Ferenc.