Sziasztok.
A mosógépünk megállt E 8 hibakóddal.
Ez a kód tudtommal azt jelenti hogy a motor nem forog vagy a tachogenerátor nem érzékeli.
A motor valóban nem indul el.
Szétszereltem a gépet,ha megforgatom kézzel a dobot az ajtó bezár.
Szerintem ez azt jelzi hogy a tachogenerátor jó.
A motorra rámértem az alapján a rajz alapján ami a gépkönyvében volt,
se zárlatot se szakadást nem találtam,a szénkefék is jók.
A vezérlőpanelját kiszedtem be van öntve áttetsző szilikon szerűvel,szemre jók a csatlakozók nincs meghibásodásnak látható jele.
Javított már valaki ilyet?
A mosógép öt éves, érdemes szerelőt hívni?
Ha panelt kell cserélni mennyibe kerülhet,ha egyáltalán lehet még kapni?
Sziasztok Szakik!
Adott egy daewoo frsu20dai hűtőszekrény ami jégkockát is csinál.
A problémám a következő vele, hogy nem üríti ki a jégkockát a tartóból, a motor rendesen megfordítja a jégkockatartót, csak a jégkockák nem esnek ki belőle, mint eddig, majd miután visszafordította, újra beletölti a vizet, ami természetesen kifolyik, mert a korábbi jégkockák még benne vannak és elkezdi a jégkocka készítését előről. Mit cseréljek ki, hogy újra megfelelően működjön.
Előre is köszönöm a segítséget. Lacika2000
Sziasztok !
A kollégám egy DAEWOO DWD-F1013 mosógép paneljét hozta javításra . A mosógép E8 hibával érkezett . SM-t megkeresve a tanyán , 230V-AC-vel az 1. , 2. pontján a fehér csatit megtáplálva életjelenségeket mutatott .Csipogott és E2 hibát írt ki . Megnyomva az indítás gombot , elugrott E9 hibára . Mivel a panelt már valaki előttünk javította , lásd mellékelt fotó , kérem aki tudja , mondja meg az R13 értékét ! Nagyon szépen köszönöm ,előre is . Az R13 jelenleg két darabból van összerakva . Mért értékük ~2MOhm .A motor felújítása után , továbbra is E8 hiba .Másik panellel is (lehet , hogy az is rossz ? ) E8 hiba . Szeretném a segítségeteket kérni a javításhoz !Nagyon szépen köszönöm a figyelmeteket .Üdv Jano
Sziasztok!
Segítségeteket kérném!A fent nevezett gép centrizéskor nem pörög fel,csak lögyböli a ruhát el-vissza.Olyan mintha nem kapna áramot rendesen,majd letiltana valami.A mosás rendben.Vizet kinyomja.Motor jó!Elektronikára tippelek.Küldenék egy képet, a sárgával jelölt ellenállás értékét jó lenne tudni biztosra,elégé meg van feketedve.
Köszi!