Üdv!
van egy daewoo 72 cm es tv-m-függ körben van 2 db RGP-15J tipusu dióda,egyik zárlatos.mivel tudnám ezt helyettesiteni?? mert ilyenem hirtelen nincsen itthon..
Köszönöm.
Üdv!
Sparco
Sziasztok,
megakadtam... Sorkimenő + 2SD2499 hiba volt. Megrendeltem az új trafót, tranyó csere. Késői óra lévén, fordítva tettem be a tranyót (ez hűtőborda nélküli). Észrevettem, gyorsan megfordítottam. Indítom, nyüszít a táp, sortáp 100V körül van, sortranyó izzik. Belepróbáltam 2SD2553-at, BU2520DW-t, de ugyanaz. Ha lekötöm a sortranyót, 15,6kHz-et mérek a sormeghajtó tranyón és a sorvégtranyó (kikötött) bázisán a panelon. Ha visszakötöm a sortranyót, itt már 30kHz jelenik meg, de a sormeghajtó primerén 15,6kHz. Mivel gondoltam arra hogy a sormeghajtó trafót nyuvasztottam meg, próbára betettem egy másikat, de a helyzet nem változott. Most nem tudom hogy a műhiba miatt szívok, vagy szar az új trafó. A trafó 1142.5109, ugyanolyan ELdort tettem bele.
Köszi az ötleteket előre is.
Tamás
Jó reggelt Mindenkinek! Készenléti van, indításkor egy másodpercig sor és képeltérítés indul, majd egy másodperc múlva leáll. Ha egyfolytában nyomom a csatornaváltó gombot, akkor indul, megáll. Végül jobb ötletem nem lévén, csipesszel rövidre zártam a procon a "bus" és órajel lábakat, nos azóta megy. De mi lehetett a baja?????
Kedves Kollégák!
E fránya készülék semmilyen életjelet nem adott. Standby LED is csak egy század másodpercre villant fel.
Mivel minden feszültséget rendben találtam, az eepromot eltávolítottam, melyről kiderült, hogy zárlatos.
Tud-é közületek valaki SL500P chassis-hoz eeprom tartalmat adni, küldeni vagy a fellelhetőségét vélem megosztani.
Régebbi topikokban van jelzés rá, de azon linkeken már nem találtam semmit.
Előre is köszönöm.
Üdvözlettel! tnema
Olvastad??
"FONTOS! Olyan fórum téma nevet válassz, ami beszédes, minél pontosabban illeszkedik arra, amivel kapcsolatban írsz. Egy lehetséges jó elnevezés
pl: ORION LCD PT26S chassis 17MB12-2, a tápja nem indul
Az nem elég, hogy pl: "LG LCD-TV" vagy "HP laptop" és hasonlóak. Illetve érdektelen, nem releváns információt se tartalmazzon a cím!"