Sziasztok. Van egy Dell Inspiron 910 mini laptopom, amin gyarilag Win xp van. Szeretnem frissebbre cserelni, de nem tudom lehetseges-e? A driver kompatibilitason kivul meg beleszolhat a dolgba az is, hogy a neten fellelt informaciokban sehol nem tesz emlitest 2Gb-os memorialapkarol, csak 1gb-rol, meg aztan a benne levo ssd is csak 16Gb. Ujra kene tenni a win-t mert a spanyol nyelv nem igazan az esetem, raadasul 3 juzer is van rajta. S ha mar telepites lesz, tennek valami frissebbet (vista, netan 7). Szerintetek lehetseges?
Sziasztok.
Van nekem ez az adott gép.
Raktam bele egy nVidia Geforce 8400GS VGA-t.
És csak annyi lenne a kérdésem, hogy a tápnak a teljesítményét meglehet-e valahogy húzni?
Eredetileg ez a táp 160W-os. A neten nézelődtem, de nem találtam nagyobb tápot hozzá.
A tápnak csak annyi a gondja a VGA-val, hogy brutálisan melegszik. Szerintem eléggé határon üzemel a táp.
Oké mert nem old le és működik, igaz csak fél órát üzemeltettem, de azért brutálisan forrónak se szabadna lennie a tápnak.
Nem tudom hogy a SCHOTTKY diódák+Kondik cseréjével elintézhető-e az egész, vagy még a trafót is ki kellene cserélnem?
Ha esetleg 250-300W-ig meglehetne húzni az már jó lenne.
Az infót előre is köszi.
Sziasztok Kollégák!
Segítséget kérnék a fenti laptop javításában. A jelenség a következő: hidegen rádugva a tápot elindul a töltés, de 20-30 másodperc után lekapcsol, és nem csinál semmit. Amikor rádugom a tápot és bekapcsolom, rendesen elindul, betölti az oprendszert, de ugyan úgy kattan egyet és kikapcsol. Szétszedtem, és a csupasz alaplapot vizsgálva találtam egy IC-t, ami kb ennyi idő elteltével tűz forró. A típusa M5236-3.3BM. Ez egy 3.3 V-os stabilizátor, és ahogy melegszik, csökken a feszültség a kimenetén. (gondolom ezért kapcsol ki) Zárlatot nem mérek rajta. Megpróbáltam beledrótozni egy BA033T IC-t, de az is izzik, pedig csak 160 mA folyik rajta és 1 A-t tud. Mi okozhatja ezt? Ha találkozott valaki ilyen jelenséggel, kérem segítsen!
Üdv: Zoli
Sziasztok! Adott egy Dell Inspiron 5150 laptop. Ingyen kaptam. Ki volt szakadva a tápcsatija a nyákból, szépen visszaforrasztottam. Dugtam rá töltőt, majd bekapcsoltam. A laptop elindul, de nem ad képet és a num lock, valamint a scroll lock (a bekapcsoló gomb melletti 3 led közül a két szélső) egyszerre villog. Cseréltem benne cpu-t a gyári 2,66-os p4 helyett tettem bele egy 1,6-os p4-et. Ezzel már nem villog, de ugyanúgy nem ad képet. Cseréltem benne vga-t is, de ugyanúgy nem jó, külső monitoron sincs kép. Még megpróbálom visszatenni bele a gyári procit, hátha elindul így hogy cseréltem vga-t, bár nem hinném. Fény felé tartva, mintha a bekapcsolás pillanatában csinálna valamit a kijelző, mert olyan, mintha változna az árnyalata, de nem inverter gond van, mert akkor külső monitorral működne, meg nem villogna a 2 led. Az is furcsa, hogy amikor rádugom a töltőt kikapcsolt állapotban nem világít rajta egyik led sem, pedig elvileg valamelyik a töltést jelzi. Mi lehet a gond, mit jelentenek a villogó ledek, találkozott már valaki ilyen hibával ennél a típusnál?