Üdv mindenkinek!
Kérdés: van egy Dell laptoptöltő DC 19,6V 6,7A kimenettel. Egy egyenáramú berendezést szeretnék vele táplálni. A csatlakozó 3 fémes résszel rendelkezik: külső kör (negativ), belső kör (pozitív) és van egy tüske, amin nem mérek semmit a negatívhoz képest. A DC csalakozó negatív és pozitív részén 19,66V van üresjárásban. Mihelyt a beredezést rákapcsolom, a csatlakozóban levő kék led elalszik ... és nulla fesz marad továbbra, Hálózatból kihúzva, majd ismételten visszadugva, a kék led világít, 19,66V fesz. megvan .... Mi a szerepe a tüskének? A rákapcsolt berendezés kb. 2A -t vesz fel. Másik ugyanilyen laptoptöltővel ugyanez a jelenség. Laptop töltő biztosan üzemképes, mert azt bedugva a laptopba, a töltés működik.
Válaszokat előre is köszönöm.
üdv: megkértek, vegyek mikrofonos fülhallgatót fenti géphez, -3,5 mm jack- de nem tudom, milyen a bekötése, mert kétféle van
Bálint
Üdvözlet mindenkinek!
Segitséget szeretnék kérni ezzel a laptoppal kapcsolatban. Ha külső kijelzőre kapcsolom , tökéletes képet produkál de a belső kijelzőjén a szinekkel van gondja . A fehér enyhén világoskék, a pirosban pedig fekete csikok jelennek meg.A képek olyanok mint ha nem megfelelő fölbontásban lenne a videókártya. Én kijelzőhibára tippelek, de szeretném ha ti is adnátok rá valami tippet. Előre is köszönöm!
Ez a cím, így félrevezető. Ez nem képhiba, hanem a kijelző hibája. Fogalmazd át a címet.
Sziasztok.
Már vagy 1 hete szenvedek evvel a szörnyeteggel
minden része tökéletesen működik de sajnos nem tölti a vadi új akkumulátort :(
jelenleg darabokra van szedve a lapos ,van bent egy (fet) bár elég érdekes számozása van pl f3br
de nem ez a száma ma este tudom megnézni pontossan
Még annyit szeretnék mondani hogy ami bent volt akksi az 7,5 voltos
és ha az van a laptopba a töltés jelző led kék,sárga,kék,sárga
folyamatosan villog
ha a 14.7 V os akkor meg se mukanik
A töltő 19,5 V 130W os
gyanítom hogy a 7,5 v os régi akksi nem belevaló és valamit kinyuvasztott de csak gyanítóm