Sziasztok!
A 9 éves Dell Latitude D830 laptopomnak az akkuja most csukta be a kaput végleg (9 év az elég szép idő volt, nem igaz?) és szétszedtem, hogy megnézzem mit tudnék vele csinálni és találtam benne 6 db. 18650-es ipari cella akkut, amiből 4 még jónak tűnik, 2 már nem annyira. Van egy másik típusú Dell laptophoz is egy használt akkum amiből két jót áttudnék tenni a D830-asnak az akkujába, de valahol mintha olyasmit olvastam volna, hogyha a cellákat úgy kell kicserélni ilyen laptop akkuban, hogy az akkunak végig feszültség alatt kell lennie egy külső tápról különben nem fog működni miután összeszerelted és betetted a laptopodba.
Szóval mi az igazság, valóban feszültség alatt kell lennie az akkunak a cellák cseréjének az időtartama alatt és ha igen, pont annyi feszültséggel amit maga is szolgáltat amikor fel van töltve (a jelen esetben 11,1 V), vagy sima 12 V-ot is lehetne itt használni?
Sziasztok!
A segítségeteket kérném: Hozzám került az alábbi, képeken szereplő tápegység, aminek az egyik IC-je felrobbant, nincs is meg a felső része, így nem tudom megállapítani, hogy mi volt benne. ( 8 lábú, dual-inline tokban van). Az első képen az elkó alatt látszik. Köszönöm a segítséget.
Üdvözlettel:
Attila
Üdv. a Kollégáknak.
A fennti gépnél, a tulaj elmondása szerint, menet közben kialudt a kijelző, miközben egy játékprogramot futtatott rajta.
Újraindította és a gép, amint már írtam, egy pillanatra gyengén fölvillantotta a háttérfényt és elkezdett beepelni (5 beep, majd szünet és így tovább).
Kiszereltem az alaplapot és mivel nincs meg a kapcs. rajz és alapos méréseket nem tudok rajta végezni, elhatároztam, hogy BGA állomással átforrasztom a chippet. Ilyen müveletet már végeztem, többnyire sikerrel. Átforrasztás után, a sötét kijelző hiba maradt,de eltünt a REAL TIME CLOCK beeppelés.
Amit még el tudtam végezni rajta, az hogy feszeket mértem a chip körüli néhány elkón és 0,75-0,8 volt feszt találtam rajtuk.
Ha ellenállás mérérst végzek az elkókon úgy 12 ohmot kapok, úgy gondolom, hogy ez az érték nem megfelelő. Az én véleményem az, hogy két problémával állok szemben, éspedig: az egyik, bizonyos pinek forrasztásainak felszakadása (úgy tünik ezt sikerült megoldanom a BGA-forrasztással. Eltünt az 5 beeppelés.), a másik, a beépített videochip meghibásodása túlhevűlés következtében, ami sajnos maradt.
Megjegyzem, hogy a memória kártyát ellenőriztem egy másik gépben és müködik. Máskülönben, ha kiveszem a memória kártyát és kihuzom a kijelző csatlakozóját a gép érzékeli és bippel.
Amikor belépek a BIOS-ba, a kijelzőn, háttérfény nélkül, függöleges színes csíkok (kék, piros, zöld) jelennek meg.
Szeretném megkérni tiszteletel azon kollégákat akiknek volt már dolguk ilyen esetekkel legyenek szívesek segíteni, egy-két véleménnyel, ha lehetséges.
Előre is köszönöm.
Tisztelettel, Zsolt.
Sziasztok!
A következőkben kérném a segítségeteket. Lenne egy DELL Inspiron 1525 laptop amelyben elszállt az említett U22-es mikroprocesszor melynek típusa: WPC8763LDG-1-GP
Az alaplapon Rengeteg dologért felelős, Pl.: Keyb. Matrix, PSU ID, Led, power on, Bios...stb
Így sajnos a laptop meg se mukkan ha ráadom a tápot (biztos hogy rossz egy luk van a tetején)
A Feteknél nem találtam egyenlőre hibát. Mivel több laptopnál is találkoztam hasonló hibás mikroprocesszorokkal Ezért szeretném megtudni hogy elég e egyszerűen megrendelnem a cuccot, vagy kénytelen vagyok egy másikból kinyerni a programtartalmat és felprogramozni az újat beszerelés előtt? Ha programozni kell azt hogy tehetném meg? Ötletek?
Előre is köszönök minden tanácsot.
Üdv: Zsolt
U22: http://kepfeltoltes.hu/view/140620/630352825N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.jpg