Sziasztok!
A címben említett laptop került hozzám, azzal a gonddal, hogy vibrál a kép, rózsaszínes, néha átmegy negatívba...
Amiket próbáltam:
- memória csere
- Szalagkábel (LVDS) mozgatása
- kijelző csere
Kérdésem az lenne, hogy találkozott-e már valaki ilyen hibával?
Merre keresgéljek? Rákötöttem külső monitorra a gépet, azon tökéletes képe van.
Intel chipset-es, nem hinném hogy északi híd problémája lenne, de ki tudja.
Ami a képeken látszik: Apró zöld pixelek itt is, ott is. Az egész kijelző tele van vele, illetve még a kék részen lehet látni, hogy nem homogén kék, hanem mintha raszteres lenne...
Előre is köszönök minden segítséget!
Üdv: Laci
Tiszteletem a Tanya szorgos, és lap-top javításban jártas lakóinak!
A címben szereplő készülék, barátom csemetéjének masinája, melynek a kijelzője
számomra érthetetlen jelenséget produkál, a színek halványak, és elnagyolt, mint
egy szövetre hímzett kép (gobelin)
Próba képen, egy külső monitort, is rácsatlakoztatva, azon tökéletes a szín és a kép is.
Az egyik csatolt képen a két megjelenítő egymás felett van és jól látszik az alsó fakósága.
Win7 van rajta, ha ez egyáltalán számít.
Mi okozhat, ilyen hibát?
Tapasztalatlan vagyok lap-top javítás terén, de jó lenne mondani valamit a cimbinek.
Válaszaitokat előre is köszönöm:
exGelkás
A masina egy idószakos javulás után visszaesett, az eredeti állapotba, szakszervízre van szüksége!
Köszönöm az eddigi segítségeket.
Szervusztok!
A hibajenség a következő:
Egészen kis fényerő mellett még működik, de ha a fényerőt növelem, a kijelző kikapcsol, sötét lesz.
Úgy tűnik, a meleg nincs rá hatással. Még bootolás alatt is kikapcsol a képernyő, ha nagyobb fényerő van beállítva, illetve erős melegedés, használat mellett is működőképes marad, ha a fényerőt nem növelem. A gép egyébként jól működik, nem fagy le, stb.
Arra gondoltam, hogy a kijelző tápegységének áramkörében, valamelyik kondenzátor hibásodott meg (kapacitásvesztés vagy ESR romlás), és e miatt lehet a probléma. Kapcs.rajz nyilván nem létezik róla, de valami támpontot tudnátok-e adni, hogy egyáltalán merre keressem a hibát, vagy a kijelző tápegység részét? Még sosem javítottam laptopot, illetve a szétszedés is csak HDD cserére vagy RAM cserére korlátozódott.
Nem akarom szétbarmolni a gépet, ezért inkább kérdezek. Illetve, ha valaki elvállalná a javítását rentábilis áron, kérem jelezze.
Előre is köszönöm.
u.i.
Miért nem dobom ki inkább? Mert a képernyő felbontása 1920x1200 és erre nagy szükségem van, amikor éppen használnom kell terepen. Szinte ez az egyetlen pozitívuma.
Miért nem veszek inkább helyette egy másikat, újabbat, jobbat? Mert évente csak 2-3-4 alkalommal használom és erre nem ruháznék be nagyobb összeget. Nyilván, ha napi szinten használnám, akkor nem szórakoznék egy ilyen elavult géppel.
Sziasztok!
A 9 éves Dell Latitude D830 laptopomnak az akkuja most csukta be a kaput végleg (9 év az elég szép idő volt, nem igaz?) és szétszedtem, hogy megnézzem mit tudnék vele csinálni és találtam benne 6 db. 18650-es ipari cella akkut, amiből 4 még jónak tűnik, 2 már nem annyira. Van egy másik típusú Dell laptophoz is egy használt akkum amiből két jót áttudnék tenni a D830-asnak az akkujába, de valahol mintha olyasmit olvastam volna, hogyha a cellákat úgy kell kicserélni ilyen laptop akkuban, hogy az akkunak végig feszültség alatt kell lennie egy külső tápról különben nem fog működni miután összeszerelted és betetted a laptopodba.
Szóval mi az igazság, valóban feszültség alatt kell lennie az akkunak a cellák cseréjének az időtartama alatt és ha igen, pont annyi feszültséggel amit maga is szolgáltat amikor fel van töltve (a jelen esetben 11,1 V), vagy sima 12 V-ot is lehetne itt használni?