Sziasztok! Adott egy Dell Inspiron 5150 laptop. Ingyen kaptam. Ki volt szakadva a tápcsatija a nyákból, szépen visszaforrasztottam. Dugtam rá töltőt, majd bekapcsoltam. A laptop elindul, de nem ad képet és a num lock, valamint a scroll lock (a bekapcsoló gomb melletti 3 led közül a két szélső) egyszerre villog. Cseréltem benne cpu-t a gyári 2,66-os p4 helyett tettem bele egy 1,6-os p4-et. Ezzel már nem villog, de ugyanúgy nem ad képet. Cseréltem benne vga-t is, de ugyanúgy nem jó, külső monitoron sincs kép. Még megpróbálom visszatenni bele a gyári procit, hátha elindul így hogy cseréltem vga-t, bár nem hinném. Fény felé tartva, mintha a bekapcsolás pillanatában csinálna valamit a kijelző, mert olyan, mintha változna az árnyalata, de nem inverter gond van, mert akkor külső monitorral működne, meg nem villogna a 2 led. Az is furcsa, hogy amikor rádugom a töltőt kikapcsolt állapotban nem világít rajta egyik led sem, pedig elvileg valamelyik a töltést jelzi. Mi lehet a gond, mit jelentenek a villogó ledek, találkozott már valaki ilyen hibával ennél a típusnál?
Üdvözlet mindenkinek!
Segitséget szeretnék kérni ezzel a laptoppal kapcsolatban. Ha külső kijelzőre kapcsolom , tökéletes képet produkál de a belső kijelzőjén a szinekkel van gondja . A fehér enyhén világoskék, a pirosban pedig fekete csikok jelennek meg.A képek olyanok mint ha nem megfelelő fölbontásban lenne a videókártya. Én kijelzőhibára tippelek, de szeretném ha ti is adnátok rá valami tippet. Előre is köszönöm!
Ez a cím, így félrevezető. Ez nem képhiba, hanem a kijelző hibája. Fogalmazd át a címet.
Üdv Tanyalakók!
Érdeklődnék, hogy valaki látott-e már olyant hogy egy led kijelző (jelen esetben ltn156at02) háttérvilágítása villog. De csak akkor ha "hidegen" indítom, tehát ha már megy vagy 15 perce nem csinálja. Olyan mintha kb. 40%-os háttérvilágításnál ugrálna 40 és 20% között vagy a 20% és a teljes sötétség között. A kijelzőn találtam egy pár mérőpontot. Ezeken az alábbi feszültségeket mértem:
PWM: 150mv-3v között fényerőtől függően
BL_ENG: 3,3v kb.
VBL: 10,2V
Azt még nem sikerült elcsípnem hogy ha ugrál a fényerő akkor vajon a feszültség is ugrál-e a pwm-nél. Az pedig egy kicsit segítene, hogy alaplap felől jön a háttérfény szabályzás hibája vagy a tcon-on lévő led meghajtó vicceskedik velem, és vajon miért múlik el 5-10 perc után...
Valakinek hasonló tapasztalata?
Sziasztok.
Van nekem ez az adott gép.
Raktam bele egy nVidia Geforce 8400GS VGA-t.
És csak annyi lenne a kérdésem, hogy a tápnak a teljesítményét meglehet-e valahogy húzni?
Eredetileg ez a táp 160W-os. A neten nézelődtem, de nem találtam nagyobb tápot hozzá.
A tápnak csak annyi a gondja a VGA-val, hogy brutálisan melegszik. Szerintem eléggé határon üzemel a táp.
Oké mert nem old le és működik, igaz csak fél órát üzemeltettem, de azért brutálisan forrónak se szabadna lennie a tápnak.
Nem tudom hogy a SCHOTTKY diódák+Kondik cseréjével elintézhető-e az egész, vagy még a trafót is ki kellene cserélnem?
Ha esetleg 250-300W-ig meglehetne húzni az már jó lenne.
Az infót előre is köszi.