Sziasztok!Lehet,hogy ezzel a hibáról már volt szó a fórumban,de csak megkérdezném.A fent emlitett monitor képernyője sötét,és nem megy mögötte a windows sem.A számítógép bekapcsolásakor a készenléti sárga led,zöldre vált,és utána semmi.Csak inverter hiba lehet vagy más is.A kapcsolási rajz is megvan,de fogalmam sincs honnan induljak el,a monitorokkal még most kezdem foglalkozni.
Előre is köszi a választ.
Hello!
Lenne egy DELL 1907FPF lcd monitorom, rosszan kaptam.
Az LCD Panel tökéletes. Scaler jó, Táp jó.
Ami nem az Inverter.
Vagyis hiányoznak az inverter tekercsek, és az a baj, hogy nem is tudom, milyenek mennek bele.
Hozzátenném, hogy az inverter egyben van a táppal, és teljesen megegyezik a DELL 1707 FPF-ével.
Letöltöttem a service manualt de ott a pontos típusát nem jelölik.
Az lenne a kérdésem, hogy vajon milyen tekercsek mennek bele?
Ha valakinek van ilyen monitorja hánykolódik, akkor megvenném tőle ezt a panelt, ha rossz az sem baj, hátha kettőből összerakok egyet. Vagy ha van ilyen tekercse.
A linken a panel látszik:
http://www.lcdrepair.us/1707FPf_inverter-power.html
Köszi a segítséget!
Sziasztok!
Sajnos kipurcant a Dell 1703FPs monitoromban az inverter. A típusa LI-2070.
Az egyik trafón a szekunder elégett. Itt egy kép az inverterről: http://www.lcdpart.com/images/li2070.jpg
Tudna valaki segíteni egy ilyen trafóval. Amit tudok róla az, hogy EPC-19 típusú, 5+1-es osztott csévetestű, 700ohm szekunder ellenállású. Legyen szíves segítsen valaki. Gondolkoztam azon, hogy megtekerem újra, de ragasztott a vasmag és nem tudom szétszedni, törni nem szeretném.
Egyébként több DELL és Samsung monitor is használja ezt az inverterpanelt.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv mindenkinek.
Sziasztok! Javítanék egy Dell U2415 monitort. Sajnos nem találtam hozzá kapcsolási rajzot. A táp panelen (típusa E162032 VOL.3, erről sem találok) elégett egy ellenállás, mely egy 16-lábú QIS98AGN jelölésű SOIC 9. lábára megy a tápfesz felől. Feltételezem, hogy azért égett el, mert az IC zárlatos. Keresek tehát ilyen IC-t, helyettesítőjét, adatlapot róla, szervizdoksit a monitorhoz, bármit. Előre is köszönöm, lcsaszar Szerk: kiderült, hogy a gyártó O2 Micro, helyettesítői (talán) OZ9998H vagy GB98A.
Megoldva: komplett tápegység-panel cserélve