Üdv.
Egy alaplap hibás laptop került hozzám, azt csinálgatom... Töltőre dugva semmit se csinál csak a töltő ledje vibrálva villog. Átméregettem és találtam pár B340A diodát amiből mindegyik mind a két irányba vezet...200-200... Én rontok el valamit? Vagy létezik,h az összes dióda behalt? ( meg van 2 db B4E vagy mi, még nagyítóval se látom. ) Hibásan mérek, vagy ez így rendben van eddig? Mi okozta a dióda halált? Hol keressem a hibát?
http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/vishay/b330la.pdf
Köszi
Üdvözletem Mindenkinek!
A fent nevezett laptop külső monitorral üzemel, de a saját kijelzőjének még a világítása sem megy. A komplett invrter panelt kicseréltem, de minden maradt a régiben. Esetleg lenne valakinek valami ötlete a hiba mibenlétében? A segítséget előre is köszönöm.
vertom
Üdv Mindenki!
A címbeli laptop került hozzám azzal, hogy folyamatosan villog a lapin az akkuikon sárga LED-je (ami a szerviz manuál szerint normális is rossz akkunál), amikor a hálózati töltőt csatlakoztatják. Ha nincs rajta a töltő, akkor be sem akar kapcsolni.
Elmondásuk alapján korábban normál módon akkuról használták a lapit, amikor hirtelen kikapcsolt és azóta csak töltővel tudják használni. Állítólag a hiba előtt 2-3 órás üzemidőt produkált az akku.
Szétszedtem az akkut és a cellák le voltak benne merülve, de mind 3,3 V felett volt, ami azt jelenti, hogy a beépített töltésvezérlője tiltotta le a működését. Van rajta egy tesztgomb, aminek a megnyomására a LED-ek nem mutattak életjelet. Kiforrasztottam az akkucsomagot és labortápról egyenként feltöltöttem a cellákat, majd visszaforrasztottam a töltésvezérlő panelra. A művelet után a kis gombot megnyomtam és nem történt semmi. Gondoltam, hogy talán a töltésvezérlőnek kell valami infó a lapiról, ezért összeraktam és betettem a lapiba és a lapi akkuikonja ismételten folyamatosan és sárgán villogott, amikor a töltőt bedugtam. Nosza, szedjem szét megint, hátha találok valamit, amit addig nem vettem észre. Ekkor ért a meglepetés, ugyanis az akkun mind az 5 kék LED folyamatosan világított és ha megnyomtam rajta a tesztgombot, akkor 3 LED elkezdett villogni, majd egy idő után kialudtak és egy kis idő elteltével ismét kivillant az 5 LED, melyek azóta is folyamatosan világítanak. Ez a jelenség nekem azt vetíti előre, hogy nagy eséllyel a töltésvezérlőben van valami hiba és korábban emiatt nem adott ki feszt és emitt nem töltődött az akku és villogott a lapin a sárga LED, továbbá az 5 LED folyamatos világítása okozhatta az akku teljes lemerülését is. Az akku ezen hibája miatt, eddig a lapit nem is szedtem szét a töltéskör hibája után kutatva.
Korábban hallottam olyat, hogy a DELL, COMPAQ és a HP csinál olyan huncutságokat az akku menedzselés terén, hogy tervezett avulást épít be az akkuk töltésvezérlőjébe, amivel idejekorán akkucserére késztetik a tulajt. Nem tudom, hogy ez csupán legenda, mert eddig nem foglalkoztam ilyen típusú lapikkal mélyrehatóbban, de a mai világunkban simán el tudom képzelni ezt is.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy szerintetek menthető az akku vagy mindenképpen újat kell vásárolni?
Várnám szíves meglátásaitokat és tanácsaitokat.
Köszi
Mivel új vagyok az oldalon,először is szeretnék üdvözölni mindenkit,aki itt tevékenykedik az oldalon,ami már számtalanszor nyújtott nekem segítséget,a regisztráció nélkül letölthető anyagokkal.
Sajnos nem vagyok egy zseni ezzel én tisztában vagyok ( sokan vannak, akik láttak már kondit,meg diódát annak hiszik magukat) Csak hobbi szinten barkácsolok gyerek korom óta,ami még most 39 éves koromra is megmaradt. Ezt azért írtam le mert a segítő szándékú tagoktól szeretnék előre is elnézést kérni ha valamit elsőre nem értenék meg. Köszönöm.
A problémám amiben segítséget kérek ,egy Dell D810 laptop. Az invertere nem működött,így kaptam a készüléket. Az inverter tápfeszültségeit, magán az inverter panelon ellenőriztem,amikor az 5v-os részt mértem, a műszer csúccsal sajnos összezártam a negatív résszel,és azóta nem indul a lap. Tudja valaki esetleg hogy van e valami védelem ami ilyenkor elszáll,és köze van a lap indításához?
Előre is köszönöm.