Üdvözletem Mesterek !
Felteszem itt is , hátha idevaló.
Kacérkodok eme nemes szerkezettel , miután órákat lehet eltölteni egy-egy alkatrész beazonosításával. Tudom hogy tranziszto ,fet stb némileg meghatározható ,de attól hogy három lába van még letet fejősszék is.Ha már ad egy támpontot ,akkor közebb jutok a beazonosításhoz.
Használ valaki ilyent , ismeri vagy mi a véleményetek?
"Component teszter
[CMPT-01] 15.000,-Ft
Nagyobb kép
Az utóbbi években dömping mennyiségben került piacra a legkülönfélébb félvezető. (Tranzisztor,dióda, Fet, stb.) A szervizek, és az amatőrök is olcsón hozzá tudnak jutni szinte bármilyen eszközhöz. Azonban a típusválaszték akkora, hogy ember legyen a talpán, aki eligazodik a típusjelölések között, még az Internet világában is. Sokszor bosszankodunk, hogy a típusjelzésből lehetetlen kideríteni, mit tartunk a kezünkben. Az alábbi eszköz segítségével egyetlen méréssel meg lehet állapítani, mi is az ismeretlen félvezetőnk. Nem kell katalógusokat böngészni mi lehet ez, vagy számos mérést elvégezni, melyik lába mi lehet az ismeretlen eszköznek.
További nagy segítség lehet, ha alkatrészeket akarunk párba válogatni egy nagyobb mennyiségből. A Component Tester az alábbi eszközöket automatikusan felismeri, megkeresi a lábkiosztást, ha van a tokon belül védődióda, akkor azt is felismeri és kijelzi. Ha hibás az eszköz, azt szintén kijelzi. Akár sorba, vagy szembe kapcsolt diódát is felismer. Kiírja a displayre a félvezető típusát (NPN, PNP). Dióda esetén a nyitó feszültséget megméri, és kiírja. A kivezetéseket automatikusan detektálja és ki is jelzi, nem kell tudnunk előre melyik láb melyik kivezetés. Megméri az erősítést (Béta), és az Ube feszültséget. Fetek esetén nem csak azt ismeri fel, hogy N-FET vagy P-FET, hanem a Gate küszöb- feszültségét és a Gate kapacitást is megméri. Felismeri a Tirisztort és a Triakot is. Mellékesen kondenzátort és ellenállást is mér, igaz ezt kb. 5% pontossággal, mert nem erre van kihegyezve. (Kondenzátort 0,2nF-1000uF-ig, ellenállást 10 Ohm -tól 1Mohm-ig mér.) Felderíti és kijelzi a tranzisztorba illetve a MOS-FET-be a beépített védődiódát.
A leírás letölthető innen: CMPT-01 leírása "
Köszönettel:Öreg Tom
Sziasztok!
Javítanom kellene egy öreg EMG1131/B generátort de olyan rossz minőségű rajzokat találtam hozzá, hogy majdnem haszna vehetetlen.
Ha volna valakinek olvasható minőségben akkor kérem segítsen ki.
Köszönettel Emil
Sziasztok!
A fenti dekadgeneratorhoz keresnek kapcsolasi rajzot, szervizleirast!
Udv!
Imre
Sziasztok!
segítsetek légyszives,hogy teljes letölthető pic tartalmas doksit keresek ,mert megszeretném építeni ezt a műszert
köszönöm