Tisztelt Tanyalakók!
Projektor javításban jártasabb kollégáktól érdeklődnék mennyire csereszabatosak egymással a projektorizzók.
A beteg egy régebbi mitsubishi MODEL LVP-S120A projektor,hibátlan LCD de sajnos eléggé halvány,legyengült izzó.(ebay,alibaba forgalmaz helyettesítőt,de horror áron)
A projektor lámpa időmérő resetje befolyásol valamit?Egyáltalán van összefüggés az lámpa élettartama és a "fűtőáram" között?
Azonos teljesítményű UHP lámpát lehet-e belefaragni (másik projektor,LCD hibás),vagy annak teljesen más a gyújtása? Mennyire intelligens
ezeknek a gyújtóáramköre?
Köszönöm a válaszokat.
torokj
1950-es évekbeli óramosó berendezés javítása során botlottam abba a problémába, hogy a gyári huzalpótméter sajnos előregedett igy az ellenállás huzalok elszakadtak. Sajnos nem találtam senkit aki újra tekercselné az eredeti potmétert pedig nekem ez lett volna a legkedvezőbb megoldás mert a berendezés minden elem colos méret. Ha valaiknek van információja poti tekercselésről megköszönném a segítségét. Kisebb átalakítással viszont meg tudom oldani a hazai volt Remix poti beszerelését. Találtam viszont olyan céget aki gyárt hasonló pótmétert de egyszerüen nem tudok velük egyeztetni igy sokkal egyszerübb lenne a kinálati termékeikből rendelni viszont sajnos a potinak nem tudom minden paraméterét. A hibás pótméter 2.5 K és 60mm a külső átmérője. A potméter egy szénkefés villanymotor fordulatszámát szabályozza mely mindkét irányban képes forogni. 236V-nál mért induló áramfelvétel 200mA folyamatos terhelés nélküli maximális fordulaton 130 mA . A cég kinálatában 2,2 K és 2,7 K potméterek léteznek készen ill 45mm átmőrő 40W, 53mm átmérő 20W. Szeretném a segítségeteket kérni véleményetek szerint melyik potméter lenne alkalmas a gép üzemeltetéséhez.
Segítségeteket előre is Köszönöm
Sziasztok!
Van egy 1 éves 10 kW-os Midea hőszivattyúm. Mielőtt felvetnétek, én szereltem be magamnak, nem feltétlenül garanciális. Az a misztikus hibája lett, hogy bekapcsolás után 2-5 órával kiír egy EA hibakódot, ami egy termisztor hibájára utal (tp jelölésű, a kompresszor nyomó oldali csövét méri). Ez a termisztor jó. Hőmérséklet változásra pontosan a megadott ellenállás-táblázat szerinti értékeket mutatja. Amíg megy a gép, szintén jó hőmérsékletet mér. Megmértem rakta a feszültséget működő és "hibás" állapotban is, az is jó. Kicseréltem a termisztort, kiszedtem a vezérlőpanelt, végig követtem a jel útját a mikrokontrollerig (nem bonyolult, csak egy ellenállás osztó és egy kondenzátor), átforrasztottam az érintett alkatrészeket, semmi sem változik. Érdekesség még, hogy ha bekapcsolom, de a hőelvételt (a belső keringető szivattyúmat) leállítom, akkor nem jön elő ez a hiba, napokig megy.
Teljesen tanácstalan vagyok. Valakinek valami ötlete? Vegyek másik vezérlő panelt?
Sziasztok!
Birtokomban van néhány kínai remekmű. Egy részét egyéb eszközökhöz mellékelték, néhányat a rajtuk lévő speciális tápcsatlakozó miatt rendeltem (pl. sony videókamerához).
Meglepően könnyűek. A probléma ezekkel:
1. áram alá helyezve felrobban
2. túléli a konnektorral való találkozást, de terheletlenül is felforr a FET és felrobban
A tápok méretükben és a ráírt teljesítményükben különböznek, a primer oldal kapcsolása nagyon hasonló. Egy tranzisztor pár, jellemzően s9015/s9014 vezérli a FET-et.
Tönkremenetel után az egyenirányító diódák, a tranzisztorok néhány ellenállással együtt vezetővé válnak, a fet ledobja a sapkáját.
Hajt a kíváncsiság miért robbannak fel. A kapcsolás lehet hibás vagy csak az alkatrészek silányak? Szkópom sajnos nincs.
Biztonságosabbá tehetőek vagy mehetnek az elektronikai hulladékok közé?
Üdv.
Szegi