Sziasztok!
Régebben hozzám került ez a szerkezet sajnos hibásan és szétszedve..
Most gondoltam neki állok de információ hiányában elakadtam.
Amire eddig jutottam: Táp részében kondikat kicseréltem nulla kapacitásúak voltak így a műveleti erősítők tápjai sem voltak rendben most egyformán -10.4 0 +10.4V valószínűleg ez a gyári.
A panel szinte javíthatatlan egyből lejönnek a forrszemek.. :(
Az érzékelőben van egy FIGARO 812 gáz érzékelő és egy szerintem mikrofon kapszula csak nem tudom miért mi a szerepe.
A piros és kék vezetéken 20.8V a feszültség, első gondolatom az volt hogy akkor ez megy a szonda + - jelzéséhez de a szonda adatlapja max 5V-ot ír fűtésnek márpedig a + - közvetlen kapcsolatban van a FIGARO fűtésével 2,5 láb
Ami még furcsa hogy folyamatos végkitérésben van a műszer ha testre kötöm a bemenetnek vélt szálakat akkor is.
Műveleti erősítők méréseim szerint jónak tűntek.
Kapcsolási rajzot sehol nem találtam de még csak működési leírást sem a műszerről.Tehát már az is segítség lenne ha valaki tudna pár dolgot mondani róla. Szén monoxid, dioxid vagy az oxigén jelenlétét méri?
Csatoltam pár képet róla.
Bármilyen segítség jól jöhet.
Előre is köszönöm!
Üdv:
Sziasztok!
Sajnos jelentősebb feszt kapott a címben említett műszer ellenállásmérésben, azóta rövidre zárt bemenetnél is 22MOhm-ot mutat. Javítható?
Szeretett NDK Uni11e multiméteremben feladta a harcot ez a szovjet félvezető. Ha minden igaz, ez két N csatornás FET egy TO-39 tokban.
Az ebayos eladó szerint ez a 2n2844 megfelelője, de túl sokra nem mentem ezzel a megfeleltetéssel. :-( Szerintetek mivel lehetne ezt pótolni?
Üdv!
Van itt egy kapcsoló üzemű tápegység az asztalomon, ami egy BTW58 nevű GTO-val van felépítve. Két darab opto csatolja vissza a szekunder körről, és van még néhány bipoláris tranyó, CMOS IC benne, aztán nagyjából ennyi. Úgy hidegen minden rendben lévőnek tűnik benne, diódák, elkók, félvezetők jónak tűnnek, a CMOS-okat kicseréltem mind, az optókat szintén, de csak nem akar dolgozni a dög. Ha kikötöm a GTO-t, akkor a gate-jén van is valami vezérlő jel, fölhúzza majd lehúzza a gate-ot, szóval működik ez, csak nem jól. Most kellene egy kicsit jobban belemerülni a lelki világába, csakhogy nekem ez a GTO-s kapcsolótáp egy fehér folt a térképemen, fogalmam sincs róla, hogy hogyan kellene ennek működnie, miért van benne dupla visszacsatolás, mit csinál az öt cmos ic-ből kirakott hálózat stb, teljesen visszafejteni meg elég reménytelen dolognak ígérkezik. Tudna valaki adni valamilyen, bármilyen GTO-val felépített tápról valami dokumentációt, hogy legalább úgy körülbelül értsem, hogy kellene ennek működnie?
A primer része így néz ki:

Sajnos úgy néz ki, hogy trafó zárlat lesz ez, a biztosíték helyére kötött villanykörte szép fényesen világít, akkor is, ha a szekunder cuccokat leakasztgatom róla. (Trafó tekercseléssel foglalkozik valaki? :))
Kivettem a trafót, és ezt mértem:
primer 1 (GTO kör) 10.8mH
primer 2 (BD137 kör) 88uH
szekunder 1 40uH+40uH (ez lenne az 5V-os tekercs)
szekunder 2 40uH+40uH (erről több, mint 2x 12 V-nak kéne lejönnie, mert az egyik ágán van egy 7812)
well... úgy látszik, ez a "minden 40uH Bt" trafója... nekem egyre gyanúsabb ez a cucc... ;-)