Üdv! Valaki meg tudná mondani hogy az EWM-1100 típusú panelen melyik poziciószámú triac/tranzisztor vezérli a fűtés reléjét? Tipikus E66-ot dob, minden esetben! A szokásos körökön túl vagyok már, de sajna még 2 szemüveggel sem tudom lekövetni a vékony vonalakat! köszönöm megértéseteket, és segítő tanácsaitokat!
Jano, esetleg nincs közeledben egy ilyen panel??
Üdv mindenkinek! Ennek a kombinált hűtőnek az elektronikájával van hiba. Hibajelenség:
A normál téri hűtőrészének a kijelzője állandó 5 fokot mutat, bárhová állítom a hőmérsékletet. Egyébként ha 3 fokra állítom a szabályzót akkor 5 fok, és 8 fok között tartja a hőmérsékletet. Két darab NTK van benne, egy az elpáron, egy meg a levegő hőmérsékletét figyeli. Gondoltam ha a kijelzés rossz lehet a levegőben lévő NTK rossz, de azt helyettesítve egy potival, és azt állítgatva sem változik az érték a kijelzőn, csak a két végponton ír ki hibát (a négy felső szegmens világít.). Egyébként az NTK hőmérséklet változásra változtatja az ellenállását. Van egy másik hibája is ennek a részének, mégpedig 1-2 hét működés után egyszer csak elfelejt kikapcsolni, és akkor a normál térben is fagyaszt. Fura az elektronikája, ugyan is a kimeneten ahol a kompresszort kapcsolja a relékkel párhuzamosan van egy-egy triac. Ez vajon mi célt szolgál benne?
Electrolux EWP106300W mosógép motorhiba után nem lép be a diagnosztikába csak szivattyúz.
Eredetileg a gép nem indult a tulaj szerint.
Próba alatt leverte a 10 A automatát egyszer, aztán már nem.
Zárlat nincs mérhető és látható.
A motor viszont forgórészes húzza az ívet troidról próbálva.
Motor csere után aztán már csak szivattyúz mindenhol.
Programokat lehet váltani, a kijelzőn az idő nem csökken egyiken se.
Perifériák jók.
A diagnosztikába nem lehet belépni,szóval valami agybaja lett,szerintem...
Esetleg ha valakinek akad tippje?
Sziasztok.
Hoztak egy panelt, fent említett mosogatógéphez tartozik. A vezérlője nem jött vele. Azon van a bekapcsológomb és a kijelző.
Hogyan tudom beindítani, melyik csatlakozó a kapcsolóé és melyik a betáp? Köszönöm