Üdv Kollégák!
Az egyik ügyfélnél belefutottam egy Zanussi mosőgépbe. Elindul, aztán E31 hibakód. (presszosztát freki nem tetszik neki.)
Légcsapba és cső tiszta, vasmag mozog a presszosztátban. A diagban a víztöltés során a számok nem szépen emelkednek, hanem kicsit oda-vissza ugrálva növekszik. De a legérdekesebb, hogyha kikapcsolom, utána egy ideig hiába kapcsolom vissza, se kép, se hang. Ezt kiszerelt panellel is produkálja, amikor nincs periféria rákötve. Tápot felújítottam, forrasztásokat átforrasztottam. Panelt végigtapogatva nem éreztem melegedő alkatrészt.
Tipp, tanács, ötlet? Talán más is találkozott ilyen hibával.
Köszönettel: NA
Üdvözlet a fórumlakóknak!
A címben szereplő gép javításában szeretnék segítséget kérni. Program indítás után szivattyúz kétszer több percen át, majd nekiáll villogtatni a 2-es hibakódot miszerint "A mosogatógép nem üríti a vizet". Nos ez nem igaz, mivel a gépben gyakorlatilag nincs víz. Szétszedve a szivattyóház tiszta volt. Két szintkapcsolót találtam bent, fújásra mindkettő működik. Ezekről lehúztam a csövet és így próbáltam indítani a gépet, de a jelenség ugyanaz.
Egyszer mosás közben bejött már ez a hiba akkor át is néztem a kifolyócsövet gondolván, hogy el van dugulva, de hiba nem volt és a gép is ment még párszor utána, aztán megállt.
Előre is köszönök minden segítséget.
Gyula
Van egy Electrolux ERE3000 hűtőgépünk és az a probléma állt elő, hogy a hűtőgép hűtését az automatika nem kapcsolja le, egy belső hőmérőn követve a működést szobahőmérsékletről 1-2 celsiusra hip-hop lehűt (üres hűtő esetén) és ha nem kapcsolom ki kézzel megy tovább is (-1 -2 fokig simán). A 7 szegmenses kijelzőn a nyolcas alsó fele "o" világít, ami a szervíz manual alapján hőfokmérési hibát jelenthet.
Kérdésem, hogy nagy biztonsággal jelentheti e ez a hőmérséklet szenzor (NTC) hibáját? Ha igen melyikét ("alsó" vagy "felső")?
Ezek működése ha jól gondolom egy multiméterrel ellenőrizhető, de mit kell mérnem rajtuk (esetleg van erre valami kalibrációs táblázat)? Látatlanban nem szeretnék venni ilyen szenzort, mert elég húzós az ára. Esetleg mivel helyettesíthető a gyári?
Ha mégsem a szenzor lenne a hibás, akkor hogyan induljak el a felderítésben? Lehet esetleg hibás az ajtókapcsoló reed relé is?
Minden segítséget előre is köszönök!
Sziasztok,
Kapcsolási rajzot keresek indukciós főzőlapohoz. Típus mindegy a márka AEG/ZANUSSi/ELECTROLUX
Köszi:
Zsolt
Olvastad?
Rajzot, service manualt, jobbra a "Keresem/WANTED" doboz "KATT IDE" gombján keresztül kérj!