Service manuals, schematics, eproms for electrical technicians

ELECTROLUX EW952SID SCH

WASHING-MACHINE - SERVICE MANUAL
Type: (ZIP)
Size
80.9 KB
Page
---
Category
WASHING-MACHINE
SERVICE MANUAL
If you get stuck in repairing a defective appliance download this repair information for help. See below.
Good luck to the repair!

Please do not offer the downloaded file for sell only use it for personal usage!

Looking for similar electrolux manual?
Document preview [1st page]
No preview item


No preview item for this file.

Possible causes:
  • No preview picture generated yet.
  • It is not a pdf file.
Advertisements
Please tick the box below to get download link:
  • Also known:
    ELECTROLUX EW-952SID EW952SID EW 952 SID
  • If you have any question about repairing write your question to the Message board. For this no need registration.
  • If the site has helped you and you also want to help others, please Upload a manual, circuit diagram or eeprom that is not yet available on the site.
    Have a nice Day!
  • See related repair forum topics below. May be help you to repair.
Warning!
If you are not familiar with electronics, do not attempt to repair!
You could suffer a fatal electrical shock! Instead, contact your nearest service center!

Note! To open downloaded files you need acrobat reader or similar pdf reader program. In addition, some files are archived,
so you need WinZip or WinRar to open that files. Also some files are djvu so you need djvu viewer to open them.
These free programs can be found on this page: needed progs
If you use opera you have to disable opera turbo function to download file!
If you cannot download this file, try it with CHROME or FIREFOX browser.
Translate this page:
Relevant WASHING-MACHINE forum topics:
Electrolux/Ikea DW60/911D53-0L Mosogatógép - nem ereszti be a vizet - Megoldva
Sziasztok, 

Már másodszor jár nálam ez mosogatógép akkor vadi új vezérlést kapott, ez 1.2 éve történt, igy nincsen rá garancia a gyártónál. A hiba jelensége most, hogy nem kapcsolja be a vizbeeresztő mégnesszelepet. Szelep ok, kitesztelve, kabelezés kimérve. Tudna valaki abban segíteni, hogy van e hozzá bármi rajz, vagy valaki megmondaná , hogy melyik triac vagy AC switch kapcsolja a szelepet.
Az ACS1026T-bol 3 is van, de nem tudom melyik mit csinal, feltetelezem ezek alacsony fogyasztasu elemeket kapcsolhatnak mint példaul a szelep. Van egy triac benne T4 3570 ami gondolom a moso/ust/keringeto motoré, meg van még 1 ACS 1086 ez gondolom az üritő szivattyúé.
Bekapcsolás után a mosogatógép programválasztojával bármely progranot kiválasztva elindul, ürít, megáll a szivattyú és itt is marad a program nem megy tovább vagy várja, hogy a víz bejöjjön és feltöltse az érzékelőig és ez viszi tovább a programot.
Sehol semmilyen csopogest, korrodalt alaktreszt nem lattam. Csatolok par képet. Van még 1 HF3FA relé ami fogalmam sincsen mit csinálhat.
Ha valakinek bármilyen ötlete lenne írja meg. Koszonom
Electrolux EWB 95205W automata momosógèpet nem lehet indítani!!!
Üdv mindenkinek! A címben említett felültöltős automata mosógèpet nem lehet elindítani a power gombjàval a gombot kiforasztottam mèrve jó,minden gomb jó rajta mindent be lehet àllítani csak nem indul el mèg az ajtót,se zàrja le elkók,mkp,inpulzus kodi cserèlve bàr jónak mèrtem őket a gèp többi rèsze is rendben van motor,szivattyú,fűtőszàl stb ezeket is megmèrtem,ebben kèrnèm a segítsègeteket mindenkinek előre is köszönöm!!! Hali Opeles!
AEG Electrolux Lavamat 64819 mosógép mosás közben vár, a mosás hossza többszöröse lett

Kedves Tanyalakók!

Segítséget szeretnék kérni a fenti típusú mosógéppel kapcsolatban. A gép kb. 19 éves, sosem volt még javítva, kívül-belül szép állapotú.

Tünet:
Az utóbbi mosások során az 1 órás program 4–6 órára nyúlt. A visszaszámlálás közben 1 perc helyett 4 perc alatt csökken egyet. A mosás szakaszánál kezd belassulni: a dob ide-oda forgatásai között nem másodpercek, hanem percek telnek el. Olyan, mintha valamilyen hibát érzékelne, és emiatt késleltetne. A motor rendben indul, nem búg, nem akad. Hibakódot nem mutat. A centrifugálás és ürítés normál sebességgel megy, hang alapján az 1400-as fordulatszámot eléri.

Eddigi vizsgálatok:

  • Fűtőszál:
    Ellenállása 28 ohm – rendben lévőnek tűnik.

  • Vízszintérzékelő (presszosztát):
    A cső tiszta, belefújva kattog, nyomástól függően egyet majd mégegyet – működik.

  • Ajtózár:
    Teszteltem, nem tűnik hibásnak, nem jelzi tévesen nyitottnak.

  • NTC hőmérő (EPCOS K276 4.8K A5):
    Szobahőmérsékleten 6 kΩ-ról kézben tartva gyorsan 4,5 kΩ-ra csökkent – tehát működik.

  • Motor:
    Szénkefék több centisek, még használhatók. A tengelyen lévő fordulatszám-érzékelő szemre rendben.

  • Elektronika:
    Kis mennyiségű szénport találtam a nagyfeszültségű részen – le lett tisztítva.
    A relék forrasztásait átmelegítettem.
    A legnagyobb elkónak már nem volt kapacitása, kicseréltem. A többi kondenzátor a megadott tolerancia értékeken belül volt.
    Felmerült egy IC (TNY253GN) cseréje, de ez nagyon apró, így csak akkor vágnék bele, ha tényleg szükséges.

  • Zavarszűrő kondenzátor:
    4 érintkező + test (1: L, 2: N, 3–4: ?).
    L–N között 0,68 MΩ ellenállás.
    3–test és 4–test között 0,025 μF mérhető.
    A gyári adatok szerinti 0,47 μF kapacitást nem találtam – lehet, hogy rossz pontokon mértem?
    Ha ez hiányzik, lehetséges, hogy emiatt tilt az elektronika?

Kérdéseim:

  • Mit érdemes még ellenőrizni?

  • A hibakód kiolvasásához, resethez pontos leírás érdekelne (két gomb + programtekerő trükk).
    Szeretném megpróbálni törölni az esetleges hibát, majd újraindítani és kiolvasni.

A sorozatszámot, IC-ket és a zavarszűrő matricáját fotón csatoltam.

Nagyon köszönöm előre is a segítséget!

Üdvözlettel:
Gyuri

Electrolux EWS 125416 A mosógép E02 hibát jelez.
Sziasztok! Az szóban forgó gépben MINIJST E DC546134503 ST panel van. A panelen lévő alkatrészeket nagyjából átvizsgáltam,de durva hibát nem találtam. A tovább haladáshoz kellene tudnom,hogy az E02 hibakód milyen hibát takar. Sajnos csak a panel és a kezelő áll a rendelkezésemre,ezért nagy segítség lenne egy bekötési rajz. Segítséget várok a hibakód értelmezésére,valamint jól jönne egy bekötési rajz is. Ezt a panel típust egyes Whirlpool és Zanussi mosógépekbe is beépítették. A segítséget előre is köszönöm: Ottó
Similar manuals:
If you want to join us and get repairing help please sign in or sign up by completing a simple electrical test
or write your question to the Message board without registration.
You can write in English language into the forum (not only in Hungarian)!

E-Waste Reduce