Sziasztok!
A címben szereplő porszívó azon hibájával kerestek meg, hogy indítás után egy percen belül leáll, majd pár másodperc múlva magától újraindul.
Ilyen hibával javítottam már a közelmúltban két Samsungot, amiknek a fordulatszám szabályozás potmétere volt rossz és mivel nem kapható külön, így csak a kiiktatása jöhetett szóba. Ráadásul mindkét tulajnak megfelelt ez a megoldás, mondván, hogy egyikük sem használta ezt a szabályzót, csak a maximális fordulatszámon működtették a porszívójukat. Azok azonban nem indultak újra, miután leálltak, valamint, ha működés közben oldal irányban mozgattam a potméter tengelyt akkor ingadozott is a fordulatszám. Amit a tulaj még mondott, hogy éppen felújítás van náluk és az ilyenkor szokásos szennyeződéseket ( vakolatot stb. ) porszivozta fel vele. Én szétszedtem a porszívót és próbaképpen kiiktattam a potmétert. A hiba sajnos nem változott. A motor eleje egy kicsit meleg volt, pedig jó, ha egy percig működött csak. Mi okozhatja ezt? A tulaj szerint a motor hő védelme lehet az oka, viszont akkor nem indulna újra, így én azt kizárnám. Azt is mondta, hogy fújjam ki a motort, de én nem láttam benne számottevő port. Azért azt meg tudom tenni. Valaki találkozott már ezzel a hiba jelenséggel Electrolux porszívónal ?
Csatolok képeket a porszívó külsejérol, az adattáblarol és a szabályzó elektronika mindkét oldaláról.
Köszönöm mindenkinek aki válaszol.
Üdv: Ladakolyok
Jo napot kívánok.Egy electrolux mosogatogéppel volna gondom-az ajto alatt kifröcsköl a víz mosás közben,tehát meleg víz esetén. Amikor öblítés van a hiba nem jelentkezik,tehát hideg víz esetében. Az ajto tömítése kicserélve vadi ujra,mégis megmaradt a hiba. esetleg valami ötlet?? Elöre is köszönöm!!!
Sziasztok!
Egy Electrolux mosógép vezérlő paneljén az ajtóreteszt vezérlő áramkör egyes alkatrészei elégtek.
Abban kérem a segítségetek,ha valakinek van ilyen panele,akkor legyen szíves a problémás részről
olyan képet feltenni,hogy a leégett ellenállás értékét be tudjam azonosítani.
Előre is köszönöm.
Ottó
Sziasztok!
A porszívó adattábláját fényképezte le a tulaj .
Nem marad kint a kábel.
Üdv varga jano
Sziasztok!
Ennek a márkának ehhez a tipusához csak komplett kábeldobot lehet rendelni . Magas áron .
Szia Bálint és Zsugori!
Mivel a tulajnak most nincs pénze új electrolux porszívóra . Átmeneti megoldásként . Egy új :
Sacc.30 ezer
Ezért kivettem a dobból a visszahúzó rugót .
Igy a kábel kint marad.
Addig amig vesz egy másik porszivót addig is tud takaritani .
Köszönöm szépen a segitségeteket .
Üdv Jano