Üdv Kollégák!
Az egyik ügyfélnél belefutottam egy Zanussi mosőgépbe. Elindul, aztán E31 hibakód. (presszosztát freki nem tetszik neki.)
Légcsapba és cső tiszta, vasmag mozog a presszosztátban. A diagban a víztöltés során a számok nem szépen emelkednek, hanem kicsit oda-vissza ugrálva növekszik. De a legérdekesebb, hogyha kikapcsolom, utána egy ideig hiába kapcsolom vissza, se kép, se hang. Ezt kiszerelt panellel is produkálja, amikor nincs periféria rákötve. Tápot felújítottam, forrasztásokat átforrasztottam. Panelt végigtapogatva nem éreztem melegedő alkatrészt.
Tipp, tanács, ötlet? Talán más is találkozott ilyen hibával.
Köszönettel: NA
Tisztelt Kollégák!
A fenti mosógép a mosóprogramoknál vizet tölt, utána 3-szor indul el és megáll, ahogyan rendesen kell neki működni. Utána negyedszer is elindul, egy kicsit nagyobb sebességgel, itt azonban megragad, nem áll le, a program sem megy tovább. Centrifuga programban ugyanígy, csak ott nem vesz fel vizet és a szivattyú sem indul el. A szivattyú csak a szivattyúzás programban indítható el. Ez a program működik végig. Azt vettem még észre, hogy csak ebben a programban van az, hogy 2 irányban forog a dob. A "lefagyáskor" az indítás/pause gombbal megállítható, majd folytatható a program. A szénkefékből alig volt valami, cseréltem őket, a kommutátort kitisztítottam, fűtőszálat néztem, a vízszintszabályozó feltehetően jó, megfelelő vízszintnél kapcsol. A probléma a szénkefecsere után is fennáll. A panelen (EWM1000) a kondikat néztem, jók.
Van-e valakinek ötlete, mit nézzek még meg?
Köszönöm.
Horváth József
Sziasztok Urak,
Előrebocsájtom nem vagyok mosógépszerelő. És mégkevésbé elektronikai szakember... Pusztán hobbiból foglalkozom mosógépekkel.Lehet a történet mások számára kézenfekvő..
Szóval ismerős által hozzámkerült fentnevezett gép.Kukától megmentve. A készülék csupán 2 éves. A hiba:Ajtó nem reteszel be, mosás nem indul.
Szerelő már látta, ajtókapcsoló csere végrehajtva, alkatrész+munkadíj=félhavi fizetés.Gép továbbra sem jó. Szerelő szerint vezérlőpanel baj.
Mikor hozzám érkezett,a gép elindult. Egy mosás végigfutott. A második már nem indult el. A gép próbálta az ajtót bereteszelni.5.próbálkozás után kiállt E43-as kóddal.
És itt KÖSZÖM meg azon kollégának az önzetlen segítségét felénk aki feltette a tanyára az Electrolux EWF doksikat !! KÖSZÖNET !
Ebből a doksiból sikerült hibát olvasni a PCB-be.
E kód szerint ajtóreteszelés hiba áll fent.
Ajtóreteszt szétszettem(a régit,mert még megvolt) Kimértem ki-kivel,merre.
Gépen szintén kimérem. És..Fizikailag a reteszelés megtörténik.A zárás infó eljut a komputerig. A gép mégsem indul.E 43-as hibakód.
Gép eleje szétborít. Vezérlőpanel hóót mocsok a finom portól. ExGelka-s kollégának itt köszönet a szárítógépünkön tett áldásos munkájának-melyet felidézve-én is letakarítottam a panelt alkohollal és -jobb híján-egy rossz fogkefével...
Szóval panel tiszta.
Panel visszaszerel..E 43 hiba továbbra is..
Egyszerű paraszti ésszel. Kezdem lehúzgálni az érzékelőket és méregetni. Érzékelők jók.
Ám egy óvatlan pillanatban-vagy szerencsére- egyik stekker lemarad.
És.. Gép INDUL !!!
Ez a stekker:FŰTŐBETÉT !
Ellenállás ellenőrzése: JÓ.
Testhez: 20 KOhm.. Ez sz...r !
Betét kiszed. Agyon vízköves.
Következő lépés-ez már talán istenkáromlás-betét sütőbe berak.Kiszárad,be gépbe,gép indul. Egy mosás,második nem indul.
Betét cserét követően a gép HIBÁTLANUL teszi a dolgát !
Régi betétről leszedtem a vízkövet, és látom többhelyen apró rozsdafoltos. Ez kuka.
Bocs a hosszúra nyúlt leírásért.
Kérdésem: Az a nyavajás panel miért nincs annyira inteligens,hogy tudja sz..r a betét ?
Holott a hibakódok között több is van amelyik a betéttel kapcsolatos ?
Autódiagnosztikával foglalkozom-és mint írtam ez csak hobbi-ott azért legtöbbször van összefüggés ok és okozat,hibakód és hiba között.
Vagy csak nekem volt ez ennyire nem egyértelmű ???
További szép napot Nektek !