A fenti videómagnohóz honnan lehetne kuplung szerkezetet rendelni, mert nem viszi lejátszásban a szalagot.
Köszi
Sziasztok!
Kérdésem és kérésem is volna hozzátok:)
A kérés: szeretnék hozzá egy szervizdokumentációt kapni...
A kérdés: a készülék naptár 1998-ig tartott...a készülék jóval tovább, a mai napig is hibátlanul üzemel:)
Lehet-e ezt javítani, esetleg eprom átírással? És ha már itt tartunk német nyelven kommunikál:( Magyarítás szóba jöhet valamely furfangos módon?
Köszönettel: Czuczicsabi...
üdv: szerencsétlenségemre belebotlottam egy ilyen Z mechanikás készülékbe.
F04 hibát jelzett. A töltőmotoron levő négyágú kuplung repedt volt, megjavítottam, egy antennacsövet szorosan rásajtolva. A nyomógörgőt is a helyére tettem, a leszorító műag. idommal együtt.(zacskóban hozták)
9 V-os külső tápról normálisan ki-be megy a mechanika
A vezérkeréken a nyíl "kazetta kint állásban " felfelé mutat, alatta a forgókapcsoló illeszkedik.
Kazettát betéve nem indul, továbbra is F04-et mutat.
Ennél az alappozíció a "kazetta kint", vagy "kazetta lent" állásban van?
Bálint
Üdv mindenkinek! Ugyan megoldottam a keresett alkatrész-egység kiiktatásával, de azért hátha lenne valakinek bontott, nem törött példánya. A képen látható alkatrész, a JVC által alkalmazott "Dynamic Drum system" zajcsíkmentes képen keresést teszi lehetővé. A HR-S, illetve normál VHS vonalon a HR-DD típusmegjelölésű magnókban lelhető fel ez a mechanikai egység.