Üdvözlöm a kedves fórumtársakat ! Segítséget szeretnék kérni a címben jelzett szignálgenerátor javításában és beállításában. Kimenő frekvencia stabil, a pll-ek jól működnek, azonban a kimenő frekvencia 1200 KHz-el minden beállított értékhez hozzáadódik. A programkapcsoló 000000 állásában a kimeneten ez a frekvencia jelenik meg és a beállított frekvenciához hozzáadódik. Kérdezném mit gondoltok hol keressen a jelenség okát, és mi okozza a hibát ? Köszönöm a hozzászólásokat nagyis
A tárgybéli szkópom nem ad képet. Egyelőre addig jutottam, hogy az oszcillátor ugyan megy, de a 7kV nincs meg. Hosszabb kikapcsolt állapot után pár percre megjött a fénye. Van valami tipikus hiba amire lehet gyanakodni?
Megoldás: nem ment az oszcillátor, BD241 hibás volt.
Miért is törölted ki a moderátori beírást?
Tisztelt kollégák!
Keresem a fenti kettős tápegység rajzát. Ha valakinek megvan kérem töltse fel.
Edmond
Sziasztok !
Emg1555 oszcilloszkóp az alábbi hibajelenséget? mutatja.
Bekapcsolás után kb. 30 sec. után a vízszintes sugár a képernyőn a függőleges erősítőn található INVERT /jel polaritásváltó/ kihúzható kapcsoló állásától függően vagy felülről lefelé vagy alulról felfelé lassan "úszik" be középre. Bemelegedés után kikapcsolva és azonnal újból bekapcsolva a jelenség ugyanaz.
Az INVERT kapcsoló átkapcsolásakor köztes helyzetben a sugár középre ugrik,ebben a helyzetben a gépet ki és bekapcsolva a hibajelenség? nem jelentkezik. Az INVERT kapcsoló előtt a nuvisztor, annak áramköre és a bemeneti osztó található.
Hibás a nuvisztor, vagy csak a felfűtése után normalizálódnak a DC szintek, esetleg nem jól van beállítva ?
Köszönöm a hozzászólásokat.