Tisztelt kollégák!
Keresem a fenti kettős tápegység rajzát. Ha valakinek megvan kérem töltse fel.
Edmond
Helló ! Emberek, keresek EMG-1283 sweepgenerátorhoz dolgokat.
1. Keresek gépkönyvet (kapcsolási rajzzal együtt !) ehhez az EMG-1283 TR-0420-hoz. Szkennelt, vagy pedig becsszóra fénymásolásra kölcsönkapott gépkönyv, az nekem mindegy. A lényeg, hogy a kapcsolási rajzok JÓL OLVASHATÓAK legyenek.
2. Keresek a géphez kétféle forgatógombot. Az enyémről valami marha leszedte. A két forgatógomb a mellékelt képeken látható. A nagyobbik - az önmagában álló - átmérője a legalján kb. 21 mm, 6 mm-es tengelyre lehet feltenni. A kisebbik - az emeletes forgatógombon - átmérője 14,5 mm, 4 mm-es tengelyre lehet feltenni. Teljes gombokat keresek, tehát a forgatógombot+a tengelyvég letakaró díszműanyag dugót. Ezek szabványos (?) EMG forgatógombok, biztosan akadnak valahol, valakinél bontásból, csak nekem nincsenek. Bármilyen érdekel, ami a paramétereknek megfelel, de ha lehet választani, akkor a műszer színéhez passzoló bézs színű gombot és barna lezáródugót szeretnék. Így lenne teljes a gép.
Köszi mindent előre is.
Sziasztok!
Van egy a címben említett ECL pulzusgenerátorom, amit nagy megelégedéssel használok. Elég gyors eszközről van szó, a gyári specifikációja viszont elég szűkszavú a műszer felfutási idejét illetően, ott csak annyi szerepel, hogy: <1ns. Persze ezt nem könnyű megmérni, pláne nem otthoni körülmények között.
Bent a munkahelyen viszont van egy LeCroy 2,5GHz-es oszcilloszkóp és ma végre meg tudtam vizsgálni ezen a műszeren a generátor felfutási idejét.
Álljék itt tehát tanúságul a mérési eredmény.
A mérési összeállítás: EMG 12563 -> 1m Amphenol RG-223 BNC-BNC kábel -> LeCroy Wavepro 725 ( belső 50 Ohm-os lezárás)
Ahogy a becsatolt képről is látszik a mért felfutás (10%-90%) ~425ps, tekintve, hogy a '80-as évekbeli magyar gyártású műszerről beszélünk ez több, mint kiváló eredmény. Le a kalappal a tervezői előtt!
K É P
Helló ! Egy kis tanácsot kérnék a címben szereplő géppel kapcsolatban.
Van egy ilyen gépem. Használat közben (az itt-ott javasolt 30 perc körüli bemelegedés után) a következő jelenségekkel találkozom NYUGALMI ÁLLAPOTBAN (tehát nem mérek semmit éppen):
1. Az ábrán megjelenő jel néha vízszintes irányba szétugrik egy pillanatra, aztán visszaáll normálisra. Ez a jelenség tök véletlenszerű, nem tudom egy bizonyos beállításhoz kötni.
2. A Vertical Current/Div osztó állásaiban a 10-20-50 uA állásban a jel két szélén két függőleges irányú vonal és egymás felett, egymáshoz közel, több "görbe" látható. Ha feljebb csavarom az osztót, akkor ezek a vonalak kisebbek lesznek, majd eltűnnek és megkapom a vékony egyenes vonalat (SAM_0984.JPG).
3. A Vertical Current/Div osztó piros állásaiban (No Base Steps) a legkisebb állásoknál (10-20-50 nA) nem egy egyenes vízszintes vonalat látok, hanem több zajos, egymás felett álló "görbét" (SAM_0985.JPG). Ha feljebb csavarom az osztót, a vonalak kisebbek lesznek, majd a 0.1 uA állástól szépen eltűnnek és szép vékony egyenes vonalat kapok.
4. Ez nem tudom, hogy ennél a gépnél hiba-e, de ha a kollektortápot növelem és magasabb vízszintes feszültséglépcsővel mérek (10-20V/osztás), akkor a jel intenzitása a kollektortáp feszültségével arányban csökken és a görbék nagyon apró (mm-nél kisebb) váltakozó intenzitású pontok sorozatává állnak össze.
Amit csináltam a géppel idáig:
1. Megvizsgáltam a tápot és azt rendben találtam.
2. A fokozatkapcsoló érintkezőit megtisztítottam.
3. A műszaki leírásban leírt gyors vizsgálati módokat végigjártam, azok szerint a vizsgálatok szerint az egyes részegységek rendben működnek. Ez utóbbi igaz is lehet, mivel, ha az érintett beállításokat elkerülöm, akkor félvezetőket tudok a géppel mérni szépen. De szeretném kijavítani az említett hibákat. Köszi minden segítséget.
Maga a gép egyébként szép és tiszta.