Kedves Forumtarsak,
En a "Bemeresi Utasitas" dokumentumot keresem a 1568/2A szkophoz.
Itt a "tanyan" csak a 1568/A szkophoz valot talaltam meg.
Nagyon hasznos es jo dokumentum, segitett is, de nekem a kettos idoalappal is van gondom.
Van egy fentebb emlitett szkopom, olcson vettem, de eleg beteges is volt. Elottem is probaltak javitani, de az inkabb csak olyan barmolas volt, nem sok eredmennyel.
Ahogy elnezem, jo par dolgot, potit, trimmer kondit, is csavargattak ossze-vissza minden koncepcio es eredmeny nelkul.
A vizszites elterites nem mindig megy, ez az A idoalap. Neha hezital az elterites, neha csak reszben megy, de tobbnyire megy.
Ez maga az idoalap generator, egy masik szkoppal mertem az "A Sweep" kimeneten, hasonloan megy/nem megy mint a kepernyon.
A 1568/A bemeresi utasitasa a Miller integrator DC munkapontjanak a beallitasat emliti a "P504" potenciometerrel, meg kell keresni azt a ket pontot ahol az elterites megszunik, es annak a kozeppontjara kell allitani a potit. (Ez a resze a "/A" szkopnak ugyanaz mint a "/2A" szkopnak az A idoalapja.) Ez a beallitas segitett is valamit, de az elterites idonkent meg nem mindig tokeletes.
Semmi mas egyebet nem talaltam ami ezt a hibat okozhatna, olyan mint tapfeszultseg, kontakt hibas kapcsolo meg alkatreszek, stb.
Azt hiszem most mar alkatreszeket kene ellenorizni az aramkorben.
Van-e valakinek hasonlo tapasztalata, otlete, hogy mit kene nezni, ellenorizni?
A "B" idoalap sem tokeletes. Az ugy nez ki, hogy nagyjabol mukodik, de az idokapcsolo (amit ki kell huzni es ugy forgatni) az kontakhibasnak tunik.
Az "A INTEN BY B" uzemmod mukodik, az intenziv resz mozgathato a helipottal (ahol a "B" idoalap kapcsolo mukodik).
A "mixed" uzemmod az nem megy, ahol a kep elso resze az "A" idoalappal menne, a masodik resze meg a "B"-vel.
Ezt a "B" aramkort meg nem mericskeltem.
Az osszes fellelheto dumentumot vegigolvastam, a gepkonyveket a "tanyarol", Sipos Gyula szkopokkal kapcsolatos irasait az RT evkonyveibol, valamint az irasokat ezen a forumon.
Szivesen kapcsolatba lepnek Sipos Gyulaval is, ha meg fellelheto a net-en, utolso e-mail cime a '18-as RT-EK-bol nekem nem mukodott.
Font van-e o meg a net-en, van-e kurrens e-mail cime?
A szkop az nagyon szep, nagyon ertekelem az EMG kivalo munkajat a nehezsegeik ellenere, ahogy azt Sipos Gyula az RT-EK tobb EMG-val kapcsolatos cikkeiben is leirta.
Segitseguket elore is koszonom!
Udvozlettel, Peter
Sziasztok,
Egy régi EMG-s műszer helyrehozatalához kérek segítséget. EMG-1462/2, vagy más néven TR-1659/2 - kettős meredekségű integráló digitális voltmérőhöz keresek megvételre eredeti gépkönyvet és/vagy kapcsolási rajzot. Utóbbi fontosabb.
Előre is köszönöm.
Üdv.
Tibor
Sziasztok
A fenti, műszer munkapont beállításaihoz keresek doksit.A tanyán lévőt letöltöttem, de az csak kezelési utasítás. Köszönöm.
Üdv
Sziasztok!
Van egy a címben említett ECL pulzusgenerátorom, amit nagy megelégedéssel használok. Elég gyors eszközről van szó, a gyári specifikációja viszont elég szűkszavú a műszer felfutási idejét illetően, ott csak annyi szerepel, hogy: <1ns. Persze ezt nem könnyű megmérni, pláne nem otthoni körülmények között.
Bent a munkahelyen viszont van egy LeCroy 2,5GHz-es oszcilloszkóp és ma végre meg tudtam vizsgálni ezen a műszeren a generátor felfutási idejét.
Álljék itt tehát tanúságul a mérési eredmény.
A mérési összeállítás: EMG 12563 -> 1m Amphenol RG-223 BNC-BNC kábel -> LeCroy Wavepro 725 ( belső 50 Ohm-os lezárás)
Ahogy a becsatolt képről is látszik a mért felfutás (10%-90%) ~425ps, tekintve, hogy a '80-as évekbeli magyar gyártású műszerről beszélünk ez több, mint kiváló eredmény. Le a kalappal a tervezői előtt!
K É P