Szép jó estét mindenkinek!
Fenti multifunkciós nyomtatóval akadtam meg, ha valaki tudna segíteni megköszönném.
A probléma a oldalában levő vezérlőpanelen történt két tranzisztor (C6082 és A2210) csere után jelentkezett.
Előtte semmit nem csinált, mert mind a két tranyó zárlatos volt és leültette a tápot.
A csere után a táp megjött kb. 41V. Szépen összeraktam. Másoltam vele 4-5 oldalt.
Ezt látszólag hiba nélkül megcsinálta. Ez után másolás közben elakadt kétszer, a harmadik próbálkozást már nem engedte,
azt írja hogy egy patront sem ismer fel. Érdemes ezzel foglalkozni? Esetleg rajza lenne valakinek róla?
Üdv: Majzinger
Helló, Epson Stylus SX210 nnyomtatóban minden szín majdnem tele van, kivéve a feketét, az azt hiszem teljesen üres. Régen felejánlotta, hogy kinyomtatja az adott oldalt más színek bekeverésével, de most nem teszi. Automatikusan a patron cseréjéhez irányít. A baj az, hogy hamarosan szeretném eldni a nyomtatót, de így nem tudom megmutatni, hogy működik. Próbáltam csak sárga szöveget nyomtatni, de arra is a patroncserét adja ki. Sehol nem találok, olyan beállítást, hogy autómatikusan keverjen abból, ami van, és nem értem amúgy miért nem ajánlja fel. Elvileg teljesen jól működik, csak kifogyott a fekete festék.
Köszönettel:
Bandi
Üdv Mindenkinek!
A címben szereplő nyomtatóm néhány hete minden bekapcsolás után patroncserét kért. (A gépben egyébként közel két éve használok után-tölthető önreszetelős patronokat. Utántöltésnél néha kicsit "bűvészkedni" kellett, hogy elfogadja, de ezt tudomásul vettem!)
Mióta ez a hiba fenn áll, azóta általában a sárgát jelzi üresnek, de ez nem igaz, mert szinte tele van! Ilyenkor elég volt, ha az üresnek jelzett patront ki-, majd visszatettem és azonnal működött tovább. De ha kikapcsoltam a nyomtatót, - akár csak néhány percre - majd vissza, akkor a procedúrát elölről kellett kezdeni! Ma a feketét jelezte üresnek, s ezért a "szokásos módszert" próbáltam végigcsinálni, de nem jártam eredménnyel! Ismét üresnek minősítette, ezért beletettem egy eredeti (de üres) Epson patront, de azt sem fogadta el. Majd többször felváltva beletettem az utángyártottat és az eredetit, de egyiket sem fogadta el. (Tehát nem azt kifogásolta, hogy a patron nem eredeti, hanem üresnek jelezte!) Próbálkoztam a patron/patronfoglalat érintkezőinak alkoholos lemosásával is, de nem jártam eredménnyel! Korábban, ha utántöltés miatt kivettem egy patront, szinte mindig reklamált, hogy a patron nem eredeti! Ilyenkor "megmutattam" neki az eredetit, s utána működött az utángyártottal is!
Meg kell még említenem, hogy a címben szereplő hibának volt egy előzménye: néhány hete az egyik bekapcsolás után a PC és a printer között minden ok nélkül megszűnt a (WiFi) hálózati kommunikáció, amit csak a nyomtatószoftver újra telepítésével tudtam kijavítani! Azt követően kezdte minden bekapcsolás után kérni a patron cserét. Közben a Win7 cseréje is esedékessé vált. Titkon reméltem, hogy azzal a nyomtató problémám is meg fog oldódni, de sajnos nem így történt! Ha valakinek lenne valami ötlete, kérem ne kíméljen...! Köszönöm!
Szveti
kaptam egy - nem öreg - nyomtatót ajándékba (nem hibásként), a színes patronok fogyóban vannak benne, de még szépen nyomtat. A fekete az elején még majdnem tele volt. Ha színes nyomtatás állásban van a 3 színből keveri a feketét rendesen, képeket is szépen nyomtat, fekete állásban viszont nem csinál semmit. A gép észre sem veszi, hogy nem nyomtat. Teszi a dolgát, csak éppen semmi nyom nem látszik a papíron. Gondoltam megjáratom, nyomtattam vele kb 20 teljesen fekete oldalt. Persze semmit nem nyomtatott a papírokra, viszont az érzékelője szerint fogyott belőle a fekete festék.
Mi lehet a baja. A fej fekete része be van száradva?
Köszönöm a segítséget,
Ede