Szervusztok!
Tárgybeli videorecorder Rf converter kimenetét szeretném átállítani, de már nem emlékszem, hogy hogyan is kell.
Tudnátok segíteni?
Köszönettel,
El
Üdv mindenkinek! Ugyan megoldottam a keresett alkatrész-egység kiiktatásával, de azért hátha lenne valakinek bontott, nem törött példánya. A képen látható alkatrész, a JVC által alkalmazott "Dynamic Drum system" zajcsíkmentes képen keresést teszi lehetővé. A HR-S, illetve normál VHS vonalon a HR-DD típusmegjelölésű magnókban lelhető fel ez a mechanikai egység.
Sziasztok!
A közeljövőben szeretnék telepiteni egy videó megfigyelő rendszert.
Már keresgéltem a kamerák tekintetében de nemtudom eldönteni,hogy melyik a jó megoldás.A vezetékes vagy a vezeték nélküli.
Szerintem a vezetékes rendszer jobb minőségü.
A kivánalmaim a következők:az érzékelendő távolág kb.7m.
A jel továbbitandó távolsága:10.m.
És természetesen éjjellátó is legyen (infra LED).
A távollétemben történő rögzitést egy PHILIPS VR.400-as videómagnóra szeretném bizni.
Nem tudom,hogy alkalmas e a kamera jelének autómatikus rögzitésére?
A nevezett videómagnó alkalmas műholdvevő,dekóder,comcorder csatlakoztatására is.
Létezett egy kilences helyiértékü kód is melyet a tv adó vezérelt(VSP/PDC).
a kamera képtartalmának a megváltozásának a hatására is elindulhatna a felvétel?
Mind ezekre kérem a segitségeteket és köszönöm a válaszotokat.
Üdv:József
Előzmények: Ezt a Thomson VTH 6050G, 6 fejesnek nevezett videót egy sokak által megbízható eladótól vettem a Vaterán 5500 Ft-ért Szinte kifogástalan állapotúnak jellemezte, időnként egy gombnyomásra nem adta ki a kazettát. Egy ismerősöm vette át és utaztatta buszon úgy 150 Km-t. Állítja, hogy semmi nem történhetett vele útközben.
Jelenség: A hálózathoz csatlakozás után szinte rögtön beindul a kazettamozgató motor, kinyílik, becsukódik vagy 2x a kazettaajtó,aztán tovább pörög a motor, de már nem tud hajtani semmit, csak csúszik a szíjon. Végül leáll, vele együtt kialszik az előlapi kijelző és a STDBY LED világít. :shock: Eközben éppen be lehet nyomatni egy kazettát, amikor lejátszásban a szalagtovábbító motor elindul, de a gumigörgő nem tapad a tengelyéhez. Nagyjából ez a káosz van. Mi a véleményetek ezek alapján ? Mechanikus hiba vagy elektronikus vagy mindkettő ? Okozhatta ezt a szállítás közben valami behatás ? Lehet ezzel még valamit kezdeni ? Köszönöm :)