Sziasztok!
Tegnap szétszedtem ezt a mosógépet , (Fagor FE-948) mivel a tulaj szerint nem fűti fel a vizet. Első körben a fűtőszálat mértem, ami szerintem szakadt, (1MΩ) úgy tudom 25 ohm körül van. Ezután a fűtés kivezetéseken mértem működés közben, de csak 24 volt körüli feszültséget mutatott. Kiszedtem az elektronikát, de szemlátomást nem volt egy alkatrész sem elégve , A triac, (BTB16) ami gondolom a fűtest vezérli, nem zárlatos. A tanyán találtam rajzokat erről a típusról, de az elektronikájáról nem.
Megköszönném, ha bármilyen tippet, segítséget tudna valaki adni.
Üdv: Zsolti
Üdvözlök mindenkit!
Segítséget szeretnék kérni. Tipikus problémája lett egy Fagor 1FET-109 tip. mosógépnek. Ddurrant majd füstölt (motorcsatlakozó beázott, és összeégett). Hasonló témát olvastam már az oldalon, annak alapján el is kezdtem a javítást, de sikertelenül jártam. A motor csatlakozót kiiktattam, összeforrasztottam a vezetékeket, zsugorcső stb. A vezérlő panelon lévő 2db 13k ellenállást kicseréltem, emellett el volt szállva az 5.1 V-os zenner és 1db 1N4148 is. A triac-okat és a 4db BC556-os tranzisztort is kicseréltem, biztos, ami biztos alapon. A tacho tekercs megszakadt, de úgy gondoltam, hogy ha jó az elektronika, akkor anélkül is be kellene kapcsolnia, legalább valamelyik LED-nek villogni, vagy bármi élet jelenséget produkálni, de semmi nem történt. Kaptam egy komplett motort tacho tekercsel együtt, de az nagyobb átmérőjű, mint ami az enyémben volt, így mielőtt az egész motort cseréltem volna (fagor mosógépé volt az is, amit kaptam, csak kisebb teljesítményű) ezért 2 vezetékkel bekötöttem a működő tacho tekercset, mert arra gondoltam, hogy az elektronikát befolyásolja és tilt, mivel 90 ohm helyett szakadás van a két ponton. Ki kell dobnom a mosógépet, vagy van még remény, hogy feltámad? Segítséget szeretnék kérni, hogy mit nézzek még meg? Vagy hol keressem a hibát? A fűtőszálba épített hőfok érzékelő szakadást mutat alap állapotban. Nem tudom, hogy ez így jó vagy sem, esetleg ez befolyásolná-e az indítást. Minden segítséget előre is köszönök! Minden apró tanácsra szükségem lenne, mert nem vagyok jártas mosógép javításban. Köszönöm!
A címben szereplő gép centrifugálás előtt hosszabban szivattyúz mint korábban (üresen is megy a szivattyu) majd egy pillanatnyi felpörgés után a centrifugalas leáll ( igazán nem indul be teljes fordulattal).
Minden egyéb funkció működik.
FAGOR Invetion 1FET-110 mosógép bekapcsolás után egy LED se világit nem csinál semmit ebben kérem a segítséget
a pirossal megjelölt helyen a panelon a vezető réteg elégett ! köszönöm mindenkinek a segitséget
köszönöm a segitséget , találtam több hibát . befejeztem megy a kukába
