Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a fent említett mosógéppel kapcsolatban hátha valaki ismeri.
Kaptam a gépet, jó rozsdás is, belül, látszik, motorja beázott, stb... Nekiálltam szétszedtem, motor kapott keféket, meg lett takarítva minden része, meg egy új szivattyút is, és induláskor pár kattanás, és a három nyomógomb fölötti led-ek villognak egyszerre.. Volna valakinek esetleg ötlete, vagy ismeri ezt a gépet, csapágyak tömítések is cserélve lettek, kapna majd egy festést, ha sikerülne helyreállítani, előre is köszönöm.
Üdv: Laci.
Sziasztok!
Jó lett a gép ajtókapcsolót kiszedtem, szétszedem, megfeketedve, elokszidálva benne, a thermo elem körül minden.. csiszolgattam, mértem, és 1 K.ohm körül sikerült mérni ellenállást, utána, meg van még benne egy himba, meg érintkező, ami az ajtó reteszt, is megoldja. Elsőre nem lett jó, állítócsavar tekergetéssel, átbillent, és működött is szépem, megint szét szedtem, hajtogatás lemezeken ilyesmi, csavar állítás, nem volt egy egyszerű.. sok idő ráment, festékkel rögzíteni, és jó lett, feszültségre egyből kapcsol, program végén, pár perc után visszaáll, és nyílik az ajtó... tudom kicsit barkács megoldás, de legalább most már tudom mi van benne, hogy néz ki és,hogy a motor is jó, a Tacho generátor is, a szivattyú is, meg minden, most megy majd rá a szíj, vizes próba, és jó lett!! :) Nincs hiba, most már..
Köszönöm mindenkinek a segítséget. :)
Üdv: Laci.
Az alábbi mosógépet szeretném újra munkára bírni, csatoltam képeket a mostani állapotáról. Az oldalról töltöttem le több SM-t, de egyik sem tartalmazza a konkrét kapcsolási rajzot.
Ami kérdéses a program kiválasztó kapcsoló vezetékét levágták ( képen látható ) ezt nem tudom hova megy, az NTC vezetéke is hiányzik így azt sem tudom hova megy a főpanelon.
Ha valaki találkozott már ezzel a típussal és tudna segíteni azt megköszönném.
Sziasztok!
A fenti tipusú mosógépnek eltört a dobcsillagja.Ha valakinek van (akár bontott),vagy valahol lehet vásárolni kérem segítsen!
Előre is köszönöm megtisztelő segítségeteket,üdv:Mika.
Sziasztok!
Fent nevezett mosogató gép a fent nevezett hibát produkálja.
Még annyi hozzá tennék h el indulna de azzal a mozdulattal sípolás után próbálja venni a vizet de meg áll, nem tudom most h a víznyomás számít-e, ugyanis fúrt kútról kap szűrt tisztított vizet melynek a nyomása 2,4 bar körül mozog.
Só hiány nincs, mit kell ilyenkor még ellenőrizni, rajta.
A bekötésnél meg lett hosszabbítva a beömlő ill. a kiömlő cső(vek).
Befolyással lehet-e ezen változtatás a működésre.
Ha valaki ismeri ezt mosogató masinát kérem segítsen ki ez ügyben!
Minden segítséget előre is köszönök!
Hiba: Az ajtó zárása okozta nem érzékelte a zárást a hibát elhárítva a mosogató gép most már üzemképes!
A hibakód alapján rá jöttem a hiba okára. 1 sípolás az ajtó zárás hibáját jelzi.
Üdv: Istvan78